דף הבית / חדשות מים / עמותת נגב בר קיימא קיבלה את אות הנשיא למתנדב לשנת 2016

עמותת נגב בר קיימא קיבלה את אות הנשיא למתנדב לשנת 2016

בטקס חגיגי שהתקיים השבוע בבית הנשיא, הוענק לעמותת נגב בר קיימא אות הנשיא למתנדב.  מנימוקי הוועדה  על פעילותה להגברת המודעות הציבורית לנושאי סביבה בנגב בכלל ועל פעילות העמותה עם המפעלים בנגב דרך הפורומים לאחריות סביבתית באמצעות הידברות, הבנה וסובלנות.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, העניק השבוע לנציגי עמותת נגב בר קיימא ומתנדבים וארגונים נוספים את אות הנשיא למתנדב לשנת תשע”ו. אות הנשיא הוענק זו השנה ה- 42 במטרה לטפח ולעודד את רוח ההתנדבות ולהביע הוקר למתנדבים. השנה, הוקדש האות לעוסקים בקידום ההבנה, ההידברות, הסובלנות והשותפות בין קבוצות שונות בחברה הישראלית.

הוועדה המייעצת לאות הנשיא, בחרה את עמותת נגב בר קיימא לאות הנשיא למתנדב על ” על חינוך לדיאלוג ולהידברות ולשמירה על ערכי הטבע והנוף בנגב. בנוסף על פעילות הפורומים לאחריות סביבתית, בשיתוף מפעלי התעשייה והתשתית, מתוך כוונה לקבוע את העתיד באמצעות הידברות, הבנה וסובלנות”. בטקס הוענקו האותות לעוד  11 זוכים מרחבי הארץ.

פרסום

הנשיא ריבלין בירך את הזוכים באות ואמר:  “השיתוף, ההכלה והגישור הינם צו השעה של החברה הישראלית, לא פחות. בסדר הישראלי החדש שבו אני עוסק לעיתים תכופות, פיצול, הדרה, וניכור פשוט אינם מתקבלים על הדעת, הם מתכון לאסון לאומי. התקווה הישראלית החדשה שלנו ושל ילדינו ונכדינו מוכרחה להישען על שיתוף ואליו גם לשאוף. ולכן, התמונה שלכם, זוכים וזוכות, היא הדיוקן היפה והמרשים של התקווה הישראלית הזו. הדיוקן הזה כולל את מגוון הצבעים, הדעות והאמונות. כולם אזרחיה של מדינת ישראל ובכולם מפעמת רוח התנדבות כה חזקה”.

בלהה גבעון, מנכ”ל העמותה, התייחסה הבוקר לזכייה ואמרה כי הדרך לשינוי סביבתי בנגב עוד ארוכה: ” זו הרגשה נעימה לקבל פרס ולדעת כי מוקירים את פעילותך.  אין ספק כי הצלחנו להגביר את המודעות הסביבתית באזור ולחולל שינויים רבים יחד עם זאת לעמותה עוד עבודה רבה לשינוי סביבתי בנגב”.

פרסום

עמותת נגב בר קיימא הפועלת לעידוד מניעת הפגיעה בסביבה, הפכה מאז הקמתה, לגורם מרכזי בנושא הסביבה בנגב. העמותה פועלת ליישום מטרותיה ביחד עם הגורמים המקומיים למעורבות הקהילה בקבלת החלטות בכל תחומי החיים והסביבה. יו”ר העמותה, בלהה גבעון, זכתה בשנת 2008 “באות מפעל חיים להגנת הסביבה” ובשנת 2009 בפרס יו”ר הכנסת בקטגורית “פעילות בשירות החברה והקהילה לחינוך סביבתי” ובשנת 2014 ב”אות הקלינטק”

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

דיווח על זיהום ים קטן ברציף הכימיקלים בנמל חיפה

מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה איתרו הבוקר זיהום ברציף הכימיקלים בנמל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *