דף הבית / חדשות השלטון המקומי / קול קורא לתמיכה בהיקף של 43 מיליון שקל לסיוע חירום מיוחד לרשויות המקומיות בכל הארץ

קול קורא לתמיכה בהיקף של 43 מיליון שקל לסיוע חירום מיוחד לרשויות המקומיות בכל הארץ

אינדקס חברות וספקים

המשרד להגנת הסביבה ממשיך לתמוך ברשויות המקומיות ומסייע להן במאמץ המלחמתי בתחום הפסולת: המשרד פרסם קול קורא לתמיכה בהיקף של 43 מיליון שקל לסיוע חירום מיוחד לרשויות המקומיות בכל הארץ ובאשכול נגב מערבי בפרט, אשר נגרם להן גידול בהוצאות השוטפות המופנות לאיסוף ולפינוי של פסולת ולטיפול בה כתוצאה ממלחמת חרבות ברזל

פרסום

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "אנחנו ממשיכים לתמוך ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות כפי שעשינו מתחילת מלחמת 'חרבות ברזל' כך שיוכלו להמשיך לנהל את שגרת החיים של התושבים בצורה מיטבית, בעיקר בימים מורכבים אלו. הלחימה המתמשכת ומצב החירום גרמו להוצאות חריגות בתחום הפסולת בחלק מהרשויות. המטרה המשותפת לנו ולשלטון המקומי היא למנוע מפגעי פסולת ופגיעה בציבור ובסביבה. יחד עם תוכנית 'דרום ירוק' שאיתה יצאנו לדרך, לשיקום ולפיתוח סביבתי של חבל תקומה, נמשיך לפעול לשמירה על הציבור והסביבה בימים אלו בכל הארץ, במטרה למנוע מפגעים סביבתיים ובריאותיים"

הלחימה המתמשכת הובילה לעלייה בכמות הפסולת בחלק מהרשויות המקומיות, לגידול בהוצאות הטיפול בפסולת, ולקושי של רשויות במימון הגידול בהוצאות הנובעות מאיסוף, מניהול ומטיפול בפסולת בשטחן בעת הזו. ההוצאות החריגות נובעות, בין היתר, בשל גיוסם של עובדים לשירות מילואים; חסימת צירים בשל הלחימה; צורך בתוספת נקודות פינוי לנקודות ההתארגנות של צה"ל; וכן תוספת גדולה של פסולת בשטחן של רשויות שקלטו מפונים מעוטף עזה ומגבול הצפון.

בשל המצב המיוחד בעורף ומתוך הכרה כי יש במצב זה כדי להביא לגידול בעלויות הטיפול השוטף בפסולת בעבור כלל הרשויות המקומיות בישראל, ובכלל זה בשל עלויות ייחודיות, בלעדיות ויוצאות דופן בהיקפן ביישובי אשכול רשויות נגב מערבי, פרסם המשרד להגנת הסביבה קול קורא בהיקף של 43 מיליון שקל לתמיכה ברשויות המקומיות לסיוע חירום מיוחד בגידול בהוצאות השוטפות לאיסוף ולפינוי של פסולת ולטיפול בה, ולתמיכה ולסיוע ייעודיים בלעדיים נוספים לאשכול רשויות נגב מערבי בנושא הפסולת.

לקול קורא זה יכולים להגיש בקשות עיריות, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות, איגודי ערים ואשכולי רשויות מקומיות אשר נגרמו להם הוצאות עודפות בגין פעילות המלחמה.

אתמול (ב') פרסם המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף עם מנהלת תקומה, את "דרום ירוק" – מתווה ראשוני לשיקום סביבתי של האזור וקידום תשתיות סביבתיות מתקדמות. זאת, מתוך חזון לפעול לשיקום ולשגשוג של חבל תקומה, תוך הגנה על האוכלוסייה והסביבה מפני זיהומים ומפגעים סביבתיים. התמיכה הנוכחית תסייע לפעילות הרשויות המקומיות באשכול נגב מערבי המתוכננות ב"דרום ירוק" בתחום הפסולת.

בעקבות מצב החירום, שגרם לעלויות חריגות בתחום הפסולת בתחומי הרשויות המקומיות בשל הלחימה והיערכות ללחימה בדרום ובצפון, כמו גם אירוח תושבים שהתפנו מאזורי הלחימה, המשרד להגנת הסביבה כבר תקצב בשבועות האחרונים את הרשויות בצפון ובדרום ב-19 מיליון שקל מקרן הניקיון לשם טיפול בעלויות עודפות של פסולת.

 

פרסום

התמיכה הנוכחית התאפשרה באמצעות תוספת תקציבית שניתנה למשרד להגנת הסביבה בהיקף של עד 49.6 מיליון שקל בעבור סיוע למשק הפסולת וענייני הדברה בגין המלחמה. המשרד להגנת הסביבה יפרסם בקרוב קול קורא לתמיכה ייעודית ברשויות המקומיות לנושא ההדברה.

 

למידע נוסף ולמסמכי התמיכה: https://www.gov.il/he/departments/publications/Call_for_bids/16774

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים