דף הבית / תקנות וחוקים / תקני איכות מי קולחים 2010

תקני איכות מי קולחים 2010

עדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת אישרה ביום 25/01/2010 את תקנות בריאות העם (תקני איכות מי קולחין וכללים לטיהור שפכים), התש”ע – 2010 (תקנות ענבר).

מטרת התקנות שהותקנו ע”י השר להגנת הסביבה ביחד עם שר הבריאות הן להגן על בריאות הציבור, למנוע זיהום מקורות מים משפכים ומי קולחין, לאפשר ניצול חוזר של מי קולחין כמקור מי, להגן על הסביבה לרבות על מערכות אקולוגיות והמגוון הביולוג, הקרקע וגידולים חקלאיים.

השרים התקינו תקנות אלו כדי להבטיח את איכות הקולחים המטוהרים במתקני הטיפול בשפכים. תקנות אלה מעמידות את ישראל כמובילה בין המדינות המפותחות בכל הנוגע לערכים מחמירים של שמירה על הסביבה בדגש על מניעת זיהום מקורות מים.

פרסום

התקנות קובעות מספר חסר תקדים של פרמטרים שונים של איכות, 37 במספר לעומת 2 עד כה, לגביהם נקבע ערך מרבי המותר על פי הוראות התקנות.

בנוסף, הוראות התקנות מטילות בין היתר חובות שונות בכל הנוגע לטיהור שפכים על יצרני שפכים ומפעילי מתקני טיפול בשפכים וביניהם:

1. לטהר את השפכים בהתאם לערכים מחמירים
2. להכין תכנית ניטור ובקרה של השפכים
3. לבצע דיגום של הקולחים היוצאים ממתקני הטיהור
4. לבצע רישום תוצאות הבדיקות שעשו

בתקנות הושם דגש מיוחד על שקיפות לציבור כולל חובת דיווח ופרסום של תוצאות הבדיקות שנעשו לקולחים.

פרסום

הבסיס המקצועי לערכים בתקנות נקבעו ע”י ועדה מקצועית בינמשרדית שפעלה בנדון לאור החלטת ממשלה קודמת בנושא. הגעה לאיכויות כאמור בתקנות תהיה מדורגת בתקופה של עד חמש שנים מיום כניסת התקנות לתוקף.

אבני דרך ועדכונים
היערכות ליישום התקנות
הנחיות להגשת תכנית ניטור שפכים

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

כללי המים (קביעת תנאים ברישיון)(סדרי גביה), התשע”ז – 2017 – פניית מנהל הרשות הממשלתית למים ולביוב וליו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה

מצ”ב פניית מנהל הרשות הממשלתית למים ולביוב ליו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה בנושא כללי המים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *