דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / תנועת הצופים ממשיכה לפעול ולקדם את החניכים למען המטרה החשובה – שהיא איכות הסביבה ושמירה על הכדור של כולנו

תנועת הצופים ממשיכה לפעול ולקדם את החניכים למען המטרה החשובה – שהיא איכות הסביבה ושמירה על הכדור של כולנו

אינדקס חברות וספקים

עקרונות הקיימות: חניכי הצופים למען איכות הסביבה

פרסום

 

10 קריטריונים, המטרה: לשפר את איכות הסביבה

 

כחלק מתהליכי הקיץ הקרובים, תנועת הצופים ממשיכה לפעול ולקדם את החניכים למען המטרה החשובה – שהיא איכות הסביבה ושמירה על הכדור של כולנו

 

תנועת הצופים העבריים החליטה על מגוון פעילויות העשרה בתהליכי הקיץ, כאשר חניכי הצופים ישדרגו את חוויית הקיימות באמצעות תוספת של פרקטיקות בתחום מתוך כוונה להנכיח, לשפר ולקדם את תפיסת הקיימות בתנועת הצופים. במסגרת ההכנות והיערכות למחנה הקיץ הקרוב, הוחלט על  אפיון 'תו קיימות' לפיו שבטי הצופים בתנועה צריכים לנהוג, כאשר הכל למען המטרה החשובה – שמירה על איכות הסביבה.

 

במסגרת כך, נבחרו 10 עקרונות מקיימים. כל קריטריון בטבלה שווה ערך למספר ועל כל שבט לצבור מינימום 15 נקודות מלפחות 4 עקרונות על מנת לקבל את אות ההוקרה על התו המקיים. כל קריטריון בטבלה שווה ערך למספר שתחתיו הוא נמצא (1-5), כך שיכולים להיות קריטריונים ששווים נקודה בודדת (הניקוד המינימלי) וכאלו שיכולים להעניק 5 נקודות (הניקוד המקסימלי).

 

פרסום

וזה לא הכל. במחנות הקיץ ישנן מגוון מטלות אשר שמות דגש על שמירה על איכות הסביבה. הדבר כולל בין היתר תוכן חינוכי אשר נבנה כך שיוכלו לעבור אותו כל הנוגעים/ות בדבר, כלומר משכבת החניכים/ות הצעירה ביותר ועד לעובדי התנועה. כמו כן, יהיו סדנאות חוץ, אלטרנטיביות התנהגותיות והפרדת פסולת, במסגרתה החניכים יבדקו האם אפשר להשתמש במוצרים שהייעוד הראשוני שלהם הוא פח הזבל – ולהפוך אותם למוצרים שמשמשים אותנו במחנה? כמו שקיות חטיפים, בקבוקים או חולצות שנהרסו.

 

מחנות הקיץ של תנועת הצופים מתקיימים בכל שנה במהלך חודש יולי במספר מוקדים ברחבי הארץ. מיער מגינים (כרמי יוסף) בדרום ועד יער לימונים (צפת) שבצפון ובסך הכל מפעילה התנועה שישה יערות במקביל על פני שלושה מחזורים. אל מחנות הקיץ יוצאים כ-55,000 חניכי וחניכות התנועה מכלל השבטים בארץ תחת מסגרת הנהגתית. המחנות אורכים בין 3 ימים לחניכים הצעירים ביותר ועד ל-9 ימים עבור חברי השכבות הבוגרות. המחנות מנוהלים על ידי צוותים שכירים קבועים וזמניים המוכשרים על ידי גורמים מוסמכים בתוך ומחוץ לתנועה. במהלך המחנה חווים הבאים והבאות "עולם ילדים" בו הם בונים את אזורי הלינה ומתקנים נוספים, מקיימים פעילות ייחודית להם, אוכלים, חיים ונושמים את היער, כל זאת בעזרתם הנאמנה של חברי השכבה הבוגרת שמדריכים ומפעילים את החניכים הצעירים.

 

אוהד שוורץ, רכז קיימות וארגון תנועתי בתנועת הצופים: "מפעלי תנועת הצופים, שבאים לידי ביטוי בדמות מחנות, טיולים ואירועים צופיים בשלל תצורות, הם חלק בלתי נפרד מהפעילות השנתית ובפיתוח חניכי/ות התנועה בכל שכבות הגיל. פעילויות אלו מעצבות חוויות וזכרונות של כל מי שלוקח בהן חלק וניתן לראות כיצד פעולות איכותיות שמתקיימות באותם אירועים חוזרות על עצמן הן באירועים הבאים והן בשגרה. תו הקיימות נועד לייצר יישור קו תנועתי ביציאה למפעלים אלו, כך שכל המבקש/ת לייצר מפעל בתנועה – נפגש עם תו הקיימות כבר באישור התכניות הראשוני. אנחנו מסתמכים על כך שדרך ההחלטות שמביא אל השולחן תו הקיימות, יצאו הפעולות ואליהן ישתלבו גם חוויות החניכים/ות והפועלים/ות בדבר עד לנקודת מבט שהפעילות שהם הכירו בעבר עודנה מתקיימת ובתוכה גם אלטרנטיבות מתפיסת הקיימות שהופכות את המפעל למקיים יותר באספקטים של סביבה, קהילה וכלכלה".

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים