דף הבית / חדשות השלטון המקומי / תמיכה ב-8 רשויות מקומיות נוספות לשפר את היערכותן למצבי חירום כתוצאה מאירועי אקלים קיצוניים

תמיכה ב-8 רשויות מקומיות נוספות לשפר את היערכותן למצבי חירום כתוצאה מאירועי אקלים קיצוניים

אינדקס חברות וספקים

המשרד להגנת הסביבה מוביל עוד רשויות מקומיות להכנת תוכניות היערכות לשינוי אקלים: המשרד תומך ב-8 רשויות מקומיות נוספות ברחבי הארץ באמצעות ליווי של צוות מקצועי כדי לשפר את היערכותן למצבי חירום כתוצאה מאירועי אקלים קיצוניים

פרסום

קבוצת הרשויות המקומיות המצטרפת להכנת התוכניות: באר יעקב, קריית ביאליק, כרמיאל, קריית אונו, אור יהודה, קריית מוצקין, דימונה וערד

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "לצד פעילות החירום שאנו מובילים, אנו נחושים להמשיך ולקדם ככל הניתן את פעילויות השגרה החשובות שאותן מקדם המשרד להגנת הסביבה גם במישור הגלובלי וגם בהיערכות של השלטון המקומי לשינוי האקלים. חיזוק החוסן האקלימי של הרשויות המקומיות יועיל להן במגוון רחב של אתגרים וקשיים ויסייע להן להתמודד טוב יותר עם מצבי חירום עתידיים, הנוסעים משינוי האקלים"

המשרד להגנת הסביבה הודיע ל-8 רשויות מקומיות נוספות ברחבי הארץ על צירופן לתוכנית ההיערכות לשינוי אקלים בתמיכת המשרד: באר יעקב, קריית ביאליק, כרמיאל, קריית אונו, אור יהודה, קריית מוצקין, דימונה וערד. תמיכה זו מצטרפת לקול קורא להכנת תוכניות היערכות לשינוי אקלים ברשויות המקומיות, שפורסם בשנת 2022, שבמסגרתו זכו 39 רשויות מקומיות.

לאור חשיבות ההיערכות ברשויות המקומיות, המשרד הרחיב להרחיב את התמיכה שלו לעוד רשויות, במטרה לשפר את היערכותן למצבי חירום כתוצאה מאירועי אקלים קיצוניים, ולחזק את החוסן הקהילתי, בדגש על אוכלוסיות פגיעות.

פרסום

במסגרת התוכנית, המשרד יעמיד צוות של יועצים מקצועיים אשר יסייעו לגורמים הרלוונטיים ברשויות המקומיות לגבש תוכניות פעולה מקומיות להיערכות לשינוי האקלים, לבנות מנגנוני שיתוף פעולה ולמידה בתחום היערכות לשינוי האקלים בתוך הרשויות, בין ארגונים, עסקים והציבור הרחב ובנוסף המשרד יסייע בהקמת מאגר תוכניות פעולה להערכות לשינוי אקלים לשימוש כל הרשויות בארץ.

הכנת התוכנית תארך כשנה, ובמהלכה כל רשות שנבחרה תקבל ליווי של מרכז תכנון, שירכז את התכנון לאורך התהליך ויסייע בכתיבת והגשת תוכנית ההיערכות. בנוסף התוכנית צפויה לסייע לרשות המקומית לזהות את הנושאים והנקודות שאותם הרשות צריכה לחזק ושבהם עליה לפעול. לצד זה, הכנת התוכנית תייצר היכרות של יחידות הרשות השונות עם מגמות שינוי האקלים, עם הטרמינולוגיה והפתרונות הקיימים בנושא ולחזק את המודעות ושיתופי הפעולה בסוגיה זו.

המיקוד בשלטון המקומי נובע מההבנה שהוא המפתח ברבות מן הזירות אשר יעצבו את חיינו במסגרת שינוי האקלים. המשרד להגנת הסביבה ימשיך להוביל ולתמוך בהיערכות של מדינת ישראל לקראת שינוי האקלים.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים