דף הבית / חדשות השלטון המקומי / תכנית לניהול וריסון שיטפונות

תכנית לניהול וריסון שיטפונות

אינדקס חברות וספקים

רשות מקרקעי ישראל המליצה אתמול (ג`) להפקדה בולנת"ע את תכנית ראשונה לניהול ריסון שטפונות באגן השרון, שיהווה פתרון ניקוזי ללמעלה מ-60,000 יחידות דיור חדשות המיועדות בתכניות באזור זה

 

פרסום
פרסום

מטרת התכנית של תמא/47/נ באגן השרון, אחד האגנים העמוסים בנגר במחוז תל אביב, היא הקמת מתקנים הנדסיים ונופיים לריסון שיטפונות וניהול הנגר, לצד הגנה על הציבור והתשתיות הלאומיות והעירוניות מפני שיטפונות.


אתמול (ג`) התקיים דיון וועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים, הולנת"ע, בו הוחלט להמליץ למועצה הארצית על הפקדת תכנית תמ"א 47/נ- תת אגן D באגן שרון לניהול וריסון שיטפונות. פתרונות ניהול מי הנגר באגן מהווים פתרון ניקוזי ללמעלה מ-60,000 יחידות דיור חדשות המיועדות בתכניות באזור זה. את התכנית יזמה ותנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לאור שינויים אקלימיים המאיימים לפגוע על ערכי הטבע. הדיון הולנת"ע התמקד בתת אגן D והיה הראשון מבין סדרת דיונים שידונו בפתרונות הסדרה של סוגיות הנגר לטובת שמירה על פיתוח בינוי מואץ לצד הבטחת הסדרת סוגיית ויסות מי הנגר. פרויקט מתוכנן ע"י צוות בראשות אדריכל אורי מזור ממשרד "מזור פירסט" ומנוהל ע"י חברת "וקסמן גוברין".

רשות מקרקעי ישראל המליצה להפקדה (ג` 20.02.2024) בדיון וועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע), למועצה הארצית, את תוכנית ראשונה לניהול ריסון שיטפונות באגן שרון. תוכנית תמא/47/נ מיועדת להגן על תשתיות לאומיות, עירוניות והציבור מפני שיטפונות ולהקים מתקנים הנדסיים ונופיים לריסון שיטפונות וניהול הנגר. רמ"י רואה בתכנית זו סנונית ראשונה ואת תכנית החלוץ לפתרונות הכוללים לתשתית הניקוז במחוזות תל אביב והמרכז. 

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) פעלה בשיתוף עם נציגים רבים מרשויות ומשרדי ממשלה על עבודת ניהול מי הנגר כשהמטרה העיקרית הינה עיגון סטטורי של שטחים פתוחים למניעת שטפונות במורד האגן, בשטחים בנויים. כמו גם, שמירת יעודי קרקע קיימים ורב-תיפקודיות של השטחים הפתוחים, שמירה על ערכי טבע, קישוריות ורציפות במרחב. הדיונים שיתקיימו במסגרת המועצה הארצית יעסקו בפתרונות הסדרה של סוגיות הנגר לטובת שמירה על פיתוח בינוי מואץ לצד הבטחת הסדרת סוגיית ויסות מי הנגר.
בניהול המערך הנ"ל באתר D, נלקחים בחשבון 120,000 קוב מים אשר יושהו ויהוו חלק ממערך ניהול רחב יותר בו ירוסנו כמויות גדולות נוספות. המשכו בריסון ואיגום בתחום תכנית תמל/3007 – רובע דרום גלילות ועודפי המים יחולצו מערבה בצינור ניקוז אל ומהלך תכנית צפון תל אביב 3700 , מוצא ימי במיקום קיים כבר כיום.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים