דף הבית / חדשות השלטון המקומי / תכנית אסטרטגית לטיפול במפגעי סביבה ומפגעים חוצי גבולות היא החלטה היסטורית.

תכנית אסטרטגית לטיפול במפגעי סביבה ומפגעים חוצי גבולות היא החלטה היסטורית.

אינדקס חברות וספקים

איגודי ערים לאיכות הסביבה יהודה ושומרון: החלטת הממשלה ליישום תכנית אסטרטגית לטיפול במפגעי סביבה ומפגעים חוצי גבולות היא החלטה היסטורית.

פרסום

איגודי ערים לאיכות הסביבה יהודה ושומרון הגדירו היום (ראשון) כהיסטורית את החלטת הממשלה ליישום תכנית אסטרטגית לטיפול במפגעי סביבה ביו"ש ומפגעים חוצי גבולות.
ההחלטה התקבלה בהתאם להצעת השרה להגנת הסביבה עידית סילמן, לאחר תקופה ארוכה בה פעלו איגודי הערים לקדם את ההצעה. בהתאם להצעה לאור המצב הירוד של השמירה על הסביבה באזור והחשש לפגיעה בבריאות הציבור ובסביבה, תפעל הממשלה להסדרת חקיקה ולהוספת סמכויות וקידום פתרונות בני קיימא לטיפול בפסולת ובמקורות זיהום, וכן להגברת האכיפה בנושאי שמירה על הסביבה באזור, בין היתר כדי למנוע מפגעים חוצי גבולות המביאים לזיהום משמעותי וסיכון לבריאות הציבור, למשאבי הטבע, ולמקורות המים.

בהתאם לכך יגיש צוות בין משרדי לממשלה תכנית הכוללת מדיניות סדורה לניהול סביבתי חוצה גבולות ולטיפול במפגעים סביבתיים בשטחי יהודה ושומרון. הצוות יכין את התכנית בשיתוף עם גורמים רלוונטיים , בהם איגודי ערים לאיכות סביבה יהודה ושומרון.

התכנית תגדיר מדיניות, תקציבים וכוח אדם נדרש לנושאים המהותיים מבחינה סביבתית ביו"ש. הנושאים כוללים: הקמת פתרונות קצה לטיפול בכלל זרמי הפסולת הנוצרים באזור, לטובת האוכלוסייה הישראלית והפלסטינית ולרבות הקמה של מתקני טיפול בפסולת. העדר פתרון למתקני קצה לפסולת גורם כיום לשריפת הפסולת בכפרים הפלסטינים במאות מוקדים, בכך נגרם זיהום אויר משמעותי ופגיעה בבריאות כל התושבים. לכן גם הוגדר בהחלטת הממשלה על מנגנון לאיתור ופירוק אתרים בהם מתבצעת שריפת פסולת והקמת מנגנון לכיבוי שריפות פסולת שייתן מענה מיידי למפגעים. כמו כן תתקצב הקרן לשמירת הניקיון סכום ע"ס כ-17 מיליון ₪ לשינוע פסולת. תחום נוסף שהוגדר בהחלטת הממשלה: הכנת תוכנית לשיפור וייעול האכיפה כנגד עבריינות סביבתית באזור, וכן כלים למניעת העברת פסולת מישראל לטיפול לא מורשה ביו"ש. לצורך יישום ההחלטה יוגבר הפיקוח ביו"ש, יתוקנו צווים ותקנות ויוגדרו קנסות למפירים.

יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון, רפול אנגל, " אנו מברכים על החלטת הממשלה ההיסטורית. קדמנו את הבסיס להחלטת הממשלה בכדי למנוע את הפגיעה בבריאות תושבי יהודה ושומרון ואת הזיהום בסביבה. כעת נתמוך ביישום ההחלטה בשטח תוך העצמת תפקיד איגודי הערים לסביבה והעברת תקציבים נדרשים לאיגודים לשם יישום ההחלטה".

פרסום

מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון גלעד בן ארי,"אנו מברכים את המשרד להגנת הסביבה על ההחלטה ההיסטורית, המטפלת בזיהום חוצה גבולות, סוגרת מספר פערי חקיקה משמעותיים וקובעת מסגרת להסדרת תחום איכות הסביבה ביו"ש. אנו נתמוך ונייעץ מקצועית ככל שיידרש. כולנו תקווה כי ההחלטה תיושם באופן אופרטיבי ובצורה המלאה. אין ספק שתדרש בהמשך החלטת ממשלה נוספת אשר תתקצב את תכנית העבודה שתבנה בעקבות החלטה זו".

מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה יהודה ד"ר ניצן לוי," אנו מברכים על ההחלטה ההיסטורית ומצפים שלאחריה תחל תכנית אופרטיבית שתתקצב את האיגודים באיו״ש בכדי ליישמה, ובכלל זה תקצוב למערך ניטור תואם לאיגודי הערים לסביבה אשר יאפשר חיזוק משמעותי של הפיקוח, בקרה, אכיפה ואסדרה של המזהמים לטובת בריאות הציבור ואיכות הסביבה".

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים