דף הבית / חדשות השלטון המקומי / תיקון חוק העזר העירוני של קריית ביאליק, שלפיו תאסור העירייה הכנסת כלים חד-פעמיים מפלסטיק לגנים שבשטחה

תיקון חוק העזר העירוני של קריית ביאליק, שלפיו תאסור העירייה הכנסת כלים חד-פעמיים מפלסטיק לגנים שבשטחה

אינדקס חברות וספקים

ממשיכים להוציא את הכלים החד פעמיים מהגנים בשטחים העירוניים: השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג חתמה על תיקון חוק העזר העירוני של קריית ביאליק, שלפיו תאסור העירייה הכנסת כלים חד-פעמיים מפלסטיק לגנים שבשטחה; במסגרת תיקון החוק תיאסר גם הפעלת מכשירים הגורמים רעש בגנים בשטח העירייה

פרסום

 

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "עוד ועוד ראשי רשויות מצטרפים למאבק החשוב שאנו מובילים כנגד תופעת השימוש בכלים חד-פעמיים והזיהום הסביבתי שהם יוצרים. אני מברכת את ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, וקוראת לעוד ראשי רשויות ליישם מהלכים דומים. המשרד יסייע לכל רשות ורשות להוציא לפועל את המהלך".

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי: "כפי שחינכנו את הילדים לא לקטוף את פרחי הבר וכפי שהילדים מביאים לגן ולבית הספר את ארוחת הבוקר בכלי רב פעמי, כך נטמיע את השימוש בכלים הרב פעמיים בכל המרחב הציבורי".

בסיוע המשרד להגנת הסביבה, יזמה עיריית קריית ביאליק את תיקון חוק העזר העירוני למניעת מפגעים ושמירת הסדר והניקיון. התיקון לחוק העזר אושר על ידי מועצת העיר ונחתם על ידי השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, והוא מגדיר כלים חד-פעמיים ככלים המיועדים לצורכי אכילה ושתיה, ושעל פי טיבם והחומרים שלהם אינם מיועדים לשימוש חוזר.

על-פי התיקון, יחול איסור על הכנסת כלים חד פעמיים לגן ציבורי, חורשה או שדרה וכל מקום אחר ברחוב שצמחים צומחים בו, בין שהוא גדור ובין שאינו גדור, וכן אגם או בריכה שברשות הרבים. האיסור יפורסם ברבים על גבי שלט או מודעה שיוצגו במקום בולט בגן או בכניסה אליו, וכן באתר האינטרנט של העירייה. ליישום החוק העירייה תכשיר עמדות שטיפת כלים בפארקים ציבוריים בהם יותר קיום פיקניקים. בנוסף תתקיים פעילות הסברה נרחבת להטמעת השינוי הסביבתי .

בנוסף, על פי התיקון לחוק, תיאסר הבערת אש בגנים בשטח העירייה, וכן שריפת פסולת. כמו כן, תיאסר הפעלת מכשירים הגורמים לרעש, לרבות מערכת הגברה, רמקולים וגנרטורים.

פרסום

עם קידום מהלך זה, מצטרפת עיריית קריית ביאליק לשורה ארוכה של עיריות ומועצות אזוריות שאסרו על הכנסת כלים חד-פעמיים לגנים, נחלים וחופים בשטחן, באמצעות חקיקת חוקי עזר עירוניים.

המשרד קורא לרשויות להצטרף להובלת השינוי, ולפעול למען סביבה נקייה יותר, ויסייע לכל הרשויות ככל שיידרש להוציא לפועל את המהלך.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים