דף הבית / חדשות השלטון המקומי / תחנת שאיבת ביוב חדשה לקרית מוצקין

תחנת שאיבת ביוב חדשה לקרית מוצקין

אינדקס חברות וספקים

הוועדה המחוזית אישרה הקמת תחנת שאיבת ביוב חדשה, שתחליף את התחנה הוותיקה בעיר. בשל קרבתה לאזורי מגורים, היא תוגדר כתחנת שאיבה רגישה ותכלול את כל האמצעים למניעת מטרדי ריחות ורעש

 

פרסום
פרסום

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה, בישיבתה האחרונה, תכנית לבניית תחנת שאיבה חדשה במרכז קריית מוצקין, בהיקף 920 מ"ר, אשר תתפרש על פני ארבע קומות, ותחליף את תחנת השאיבה הוותיקה "פנטגון", בגן העצמאות בעיר. זאת, תוך שינוי ייעוד השטח משטח ציבורי פתוח למתקן הנדסי. יצוין, כי תחנת השאיבה החדשה תמוקם במרחק 25 עד 30 מטר מבתי התושבים באזור.


התוכנית, ביוזמת תאגיד המים והביוב ״פלגי מוצקין״ ועיריית קריית מוצקין, מבקשת להרחיב את התחנה הישנה, שתיהרס עם השלמת הבנייה של התחנה החדשה. בנוסף, יבוטלו שתי תחנות שאיבה נוספות, שנמצאות ברחובות יששכר ואהרון. לצורך ביטול תחנות השאיבה הישנות, התוכנית מציעה גם הנחת קו ביוב מאסף גרביטציוני בקוטר 500-600 מ"מ, שיקלוט את שפכי אזורי הביוב, אותם משרתות תחנות השאיבה שיבוטלו.

מעיון בפרטי התוכנית עולה, כי שלוש מבין ארבע הקומות של המבנה יהיו מתחת לפני הקרקע, ואילו קומה אחת, בגובה 7 מטר, תהיה מעל מפלס הכניסה.
בהסברים לתוכנית צוין: " בתחום עיריית קריית מוצקין מקודמים מספר פרויקטים להתחדשות עירונית ולעיבוי הבינוי הקיים, המוסיפים לעיר אלפי נפשות. תחנת השאיבה שמוצעת בתכנית תספק פתרון מיידי לגידול העתידי באוכלוסייה של קריית מוצקין".
עוד נאמר בישיבה כי "מדובר בתחנת שאיבה שמוצעת בסמוך מאוד למבנים קיימים ולכן התחנה תצטרך להיות מוגדרת כתחנת שאיבה רגישה ותכלול את כל האמצעים הרלוונטיים למניעת מטרדי ריחות ורעש".

נציגי משרד הבריאות הציגו שתי חלופות לתוכנית: האחת – הטמנת התחנה כך שגם המגוב המכאני, גם המתקן לטיפול בריחות וגם סל הגבבה יהיו בתוך הקרקע. כמו כן הוצעה חלופה של מציאת מיקום אחר לתחנת השאיבה, שיהיה במרחק 50 מ` מאיזורי מגורים.

בהחלטת הוועדה צוין כי מדובר בפרויקט חיוני להמשך פיתוח העיר, אבל כזה שיש לו השפעות מעבר לתחומו. לאור זאת, החליטה הוועדה לאפשר את הפקדת התוכנית להתנגדויות בתנאי שבהוראות התוכנית ייכתב: "התחנה תוגדר כתחנת שאיבה רגישה ותכלול את כל האמצעים הנדרשים מתחנות מסוג זה לצורך מניעת מטרדי ריחות ורעש. כל מסמכי התוכנית, לרבות נספח נופי ונספח בינוי, יתוקנו בהתאם לכך, כאשר תכנון פתחי אוורור יהיה לכיוון צפון".

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

תגובה אחת

  1. אופיר הרניק

    התחנה הזו לא תיבנה ! .
    והתחנה הקיימת תוסר ! .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים