דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / תוקפא התוכנית לכריית הפוספטים בשדה בריר

תוקפא התוכנית לכריית הפוספטים בשדה בריר

אינדקס חברות וספקים

בעקבות ערר השרה תמר זנדברג – תוקפא התוכנית לכריית הפוספטים בשדה בריר: "החלטה דרמטית והכרחית. לפני שמשלמים את מחיר הפגיעה במשאבי טבע יקרים, שתסכן את הסביבה ואת בריאות הציבור, נדרשת החלטת מדיניות ממשלתית עקרונית באשר לעתיד כריית הפוספטים בישראל"

פרסום

 

בהחלטה מחודשת שנשלחה לוועדת השרים לענייני פנים, שירותים ושלטון מקומי, נכתב כי הממשלה תקיים דיון בנושא מדיניות כריית הפוספטים בישראל בטרם קידום התמ״א המפורטת לשדה בריר, כולל כל התקדמות בביצוע תסקיר ההשפעה על הסביבה

 

בעקבות ערר שהגישה השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, כנגד אישור תמ"א 14ב לכרייה וחציבה, והסכמות בין-משרדיות שהתקבלו בעקבותיו, הופץ היום (ד') על-ידי שרת הפנים איילת שקד נוסח החלטה מתוקן לוועדת השרים לענייני פנים, שירותים ושלטון מקומי, שמשמעותו הקפאה של קידום התוכנית המפורטת לכרייה בשדה בריר. זאת, עד לבחינת מדיניותה של ממשלת ישראל בנושא כריית פוספטים, בין השאר בהתייחס להיבטים כלכליים וסביבתיים עדכניים.

 

פרסום

על-פי נוסח ההחלטה המתוקן, דיון מדיניות יתקיים בממשלה בתוך 180 יום. ההחלטה המתוקנת שהופצה היום, תקבל אישור סופי בתוך שבוע.

 

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "המאבק הציבורי על כריית הפוספטים, ובאופן מיוחד באתר הכרייה המתוכנן בשדה בריר, הוא אחד המאבקים הסביבתיים והוותיקים והמוצדקים בישראל. הפוספט הוא משאב טבע ציבורי, יקר ערך ומתכלה, שבצד תועלותיו הידועות, כרייתו וניצולו כרוכים במחירים סביבתיים ובריאותיים לא מבוטלים. לא סביר שתקודם תוכנית מתאר לתכנון אתר כרייה, ותתקבל החלטה שבעקבותיה נשלם את מחיר הפגיעה במשאבי טבע יקרים, מבלי שהממשלה עשתה את תפקידה וקיבלה החלטת מדיניות, תוך בחינת מכלול ההיבטים הנדרשים, הסביבתיים, הכלכליים, החברתיים והאקלימיים. זהו צעד דרמטי והחלטה הכרחית, במיוחד בעידן של משבר אקלים ומשבר אקולוגי חמור, המחייב את שמירת השטחים הפתוחים והמערכות הטבעיות. אני מברכת על ההחלטה המחודשת, ונפעל יחד על מנת שדיון המדיניות המתוכנן יהיה מבוסס, מושכל ואחראי".

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים