דף הבית / חדשות מים / רשות הכינרת משקמת ומסדיראת התעלה המערבית של נהר הירדן להגנה על השטחים החקלאיים ואזור התעשייה קריית שמונה

רשות הכינרת משקמת ומסדיראת התעלה המערבית של נהר הירדן להגנה על השטחים החקלאיים ואזור התעשייה קריית שמונה

לאחרונה החלו באגף הניקוז של רשות הכינרת בקידום פרויקט נרחב, יחד עם משרד החקלאות, לשדרוג מקטע משמעותי- שתחילתו בצומת הגומא וסיומו בחיבור נחל עיון-שניר, לאורך התעלה המערבית של הירדן.

מטרת העל של הפרויקט, הינה מניעת הצפות במצבי גשם קיצוניים ובמקביל שיקום ושדרוג התעלה באמצעות הגבהת סוללות דרך, חפירה ופינוי של אדמה מתוך תוואי התעלה המערבית, לשם הגדלת הנפח של הנחל ויכולת נשיאת מים לאורך התוואי באירועי גשם קיצוניים.

בנוסף, מתבצע הפרויקט לשם מניעת הצפות השטחים החקלאיים לאורך תוואי מקטע זה וכן למניעת הצפת אזור התעשייה בקריית שמונה והחלק הדרומי של העיר הצפונית.

פרסום

כמו כן, לאורך התעלה מתבצעות עבודות למיתון הגדות ויצירת פיתולים לאורכה, על מנת ליצור מראה מוקפד יותר של הנחל ובכך לתרום לעידוד התיירות לאורך הירדן. כחלק מהפרויקט  מוקמים גם מפרצונים, עבודות לשיקום בתי גידול לחים, הקמת מערכת אקולוגית לאישוש הנחל, פינוי אדמה, פסולת  ועוד.

הפרויקט צפוי להסתיים עד סוף שנת 2018 ועלותו מוערכת בשלב זה בכ- 5 מיליון שקלים. עבודות התשתית לפרויקט מתבצעות על ידי צוותי אגף ניקוז ברשות הכינרת.

פרסום

אושרי ילוז, מהנדס אגף ניקוז ברשות הכינרת אומר: “לפרויקט התעלה המערבית מטרה כפולה, יכולת הגדלת נפח המים, כך שבמקרים של אירועי גשם קיצוניים ניתן יהיה למנוע הצפות, פעולה שתסייע לחקלאים ותמנע פגיעה בגידולים ובאדמות. המטרה השנייה, הינה יצירת מופע נחל מרשים ומזמין יותר לטובת המטיילים והנופשים בגליל”.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

אוקרינה לקראת מהפיכה בתחום המים- ומגיעה לביקור ייעוץ באגודת המים של עמק הירדן

שנת 2019 מסמנת את תחילתה של “מהפכת המים” באוקרינה אשר תעסוק בהפרטת מערכות אספקת מי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *