דף הבית / חדשות השלטון המקומי / צעד נוסף לצמצום זיהום האוויר ופליטות גזי החממה מתחבורה

צעד נוסף לצמצום זיהום האוויר ופליטות גזי החממה מתחבורה

אינדקס חברות וספקים

הסעות ירוקות לתלמידים – צעד נוסף לצמצום זיהום האוויר ופליטות גזי החממה מתחבורה: המשרד להגנת הסביבה תומך במועצות האזוריות מטה אשר, בקעת הירדן ונחל שורק, ברכישת אוטובוסים חשמליים בסכום של כ-1.6 מיליון שקל, במסגרת קול קורא של משרד החינוך לתמיכה בהסעות תלמידים לבתי ספר

פרסום

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "המשרד להגנת הסביבה מברך את המועצות האזוריות השותפות להובלת מהפכת השימוש באוטובוסים חשמליים, שבחרו לעבור לאוטובוסים חשמליים להסעות תלמידים. תמיכה זו, לצד תמיכות נוספות ופעולות נוספות של המשרד להגנת הסביבה, היא צעד נוסף בדרך למטרה שלנו, לאפשר אוויר נקי יותר לציבור. המשרד ימשיך לפעול בשיתוף כלל הגורמים לצמצום זיהום אוויר בישראל בכלל ומתחבורה בפרט"

 

המשרד להגנת הסביבה יתמוך בסכום של 1.6 מיליון שקל ברכישת אוטובוסים חשמליים להסעות תלמידים בשלוש מועצות אזורית: מטה אשר, בקעת הירדן ונחל שורק, שזכו בקול קורא של משרד החינוך לתמיכה באוטובוסים להסעות תלמידים.

 

מועצות אזוריות אלו בחרו לרכוש אוטובוסים חשמליים נקיים מזיהום אוויר ורעש במקום אוטובוסים מונעי דיזל, לטובת בריאות הציבור, איכות החיים וצמצום פליטות גזי חממה. רשויות אלו יעשו שימוש בתקציב שהקצה המשרד להגנת הסביבה לרכישת אוטובוסים חשמליים להסעות תלמידים.

 

המשרד להגנת הסביבה פועל בשיתוף יחד עם משרד החינוך, משרד האוצר והחברה הכלכלית למשק וכלכלה של השלטון המקומי לחשמול מערך ההסעות של תלמידים. המשרד להגנת הסביבה מוביל מעבר לתחבורה נקייה בישראל. תמיכות אלו מצטרפת לפעילות המשרד להגנת הסביבה בשנים האחרונות להפחתת זיהום האוויר מתחבורה בישראל, ולתמיכות קודמות בהיקף של כ-108 מיליון שקל לרכישת אוטובוסים חשמליים.

 

שי רייכנר, ראש מועצה אזורית נחל שורק: "מועצה אזורית נחל שורק רואה חשיבות עצומה בקידום תחום איכות הסביבה. אנו מבינים את החשיבות הרבה וגאים להוביל את התחום עם שלל פרוייקטים כגון – איחוד מדורות בל"ג בעומר, חיסכון באנרגיה, טיפוח סביבה ירוקה, התקנת תאורה חסכונית, טיפול בנקודות מיחזור, הסברה בבתי הספר, ומיזמים רבים של מיחדוש ועידוד צריכה נבונה. לכן כאשר הוחלט לרכוש אוטובוסים למועצה היה ברור לנו כי הרכישה תהיה של אוטובוסים חשמליים- מתוך רצון להמשיך ולהעניק לתושבינו איכות חיים בריאה יותר עם אוויר נקי וללא פגעי רעש. אנו מודים מאוד לשרה להגנת הסביבה עידית סילמן על התמיכה והסיוע בכלל הפרויקטים שלנו ובפרט ברכישה החשובה".

 

דויד אלחייני ראש המועצה האיזורית בקעת הירדן: "אני מודה לשרה להגנת הסביבה עידית סילמן, בעידודה ובתמיכת המשרד התאפשר לנו לרכוש אוטובוס חשמלי להסעת תלמידים ברחבי המועצה. מדיניות זו של השרה מקדמת את מדינת ישראל עוד צעד לחדשנות וסביבה בריאה ונקיה יותר".

 

פרסום

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר: "אני שמח על המהלך להפחתת זיהום אוויר. ברגעים בהם העולם נמצא במשבר אקלים משמעותי יש חשיבות עצומה לצעדים מהסוג הזה. המועצה האזורית מטה אשר פועלת ללא לאות כבר שנים כדי להוביל תפיסה ירוקה".

 

רכבים המונעים על ידי דיזל, כגון אוטובוסים, משאיות, טנדרים ומוניות, אחראים לכ-80% מזיהום האוויר התחבורתי המשפיע על איכות האוויר בערים. כיום, כל האוטובוסים המופעלים על ידי המועצות האזוריות מונעים באמצעות דיזל, אשר מוביל לזיהום אויר המורגש בעיקר במרכזי הישובים ובריכוזי אוכלוסייה. מעבר לנסיעה באוטובוס חשמלי מפחית את פליטות גזי החממה בכ-60% לעומת אוטובוס ממנוע דיזל, מצמצם את זיהום האוויר ומפחית את מפגעי הרעש שנגרמים מתחבורה.

 

מספר האוטובוסים החשמליים בישראל כיום שהחליפו אוטובוסים מזהמים מסוג דיזל הוא 831 אוטובוסים – וזאת בזכות פעולות התמיכות ופעולות נוספות של המשרד להגנת הסביבה.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים