דף הבית / מים ובריאות / צמא עלול להתפרש כרעב

צמא עלול להתפרש כרעב

צמא עלול להתפרש כרעב. תסמינים של התייבשות – כגון חולשה, בחילה וסחרחורת – דומים מאוד לאלו של רעב, ולכן ישנם אנשים המבלבלים בין שתי התחושות. לגוף מנגנונים המפעילים את מרכז הצמא כאשר מאבדים 1-2% מנוזלי הגוף. לכן, עוד לפני שמתפתחת תחושת הצמא, עלולים להופיע תסמינים כגון חולשה, כאב ראש או בחילה, שיפורשו לעיתים כרעב. אצל 37% מהאמריקאים מנגנון הצימאון כל כך חלש עד שהם טועים וחושבים שמדובר ברעב.

הרגשת צמא עלולה להתפרש כרעב מכיוון ששתי התחושות נשלטות על ידי ההיפתלמוס במוח. שתיית מים בכמות מספקת עלולה להפחית את תחושת הרעב והרצון לנשנש במהלך היום. כאשר מרגישים רצון לאכול זמן קצר לאחר סיום ארוחה ייתכן שלמעשה מדובר בהתייבשות והרגשת צמא.

 

פרסום
פרסום

מומלץ לשתות כוס מים ולאחר המתנה של כ-15 דקות לבדוק אם עדיין מרגישים רעב. מנגנון אחר המסביר את הקשר בין רעב לצמא קשור בשינויים בנפח הקיבה. ככל שהמזון והשתיה תופסים נפח גדול יותר בקיבה, תחושת השבוע עולה. לכן שתיית מים לאורך היום ובמהלך הארוחות מגדילה על נפח הקיבה ומאריכה את תחושת השובע.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק?

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק? כיצד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *