דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / צו לפינוי מבנה "הרפסודה הלבנה" באילת

צו לפינוי מבנה "הרפסודה הלבנה" באילת

אינדקס חברות וספקים

המשרד להגנת הסביבה מצמצם את הפגיעה במפרץ אילת: הוציא צו לפינוי מבנה "הרפסודה הלבנה" שהוקם בים ללא היתרים ותוכניות, ומהווה פגיעה בסביבה החופית הרגישה של מפרץ אילת

פרסום

רני עמיר, מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה: "לאחר מספר התראות שהמשרד הוציא שלא בוצעו, אנו פועלים לפינוי מבנה 'הרפסודה הלבנה', המהווה פגיעה בסביבה החופית הרגישה של מפרץ אילת. לא נסכים למצב שבו מבנה בלתי חוקי מוצב בים, ונמלא את תפקידנו להחזיר את הים לציבור ולמצבו הטבעי ככל הניתן"

המשרד להגנת הסביבה הוציא צו להסרת פגיעה בסביבה החופית למבנה "הרפסודה הלבנה" באילת. זאת, בתוקף סמכותו לפי סעיף 9 לחוק שמירת הסביבה החופית, ולאחר שהוצאה התראה לבעלי המבנה ולאחר מתן זכות השימוע טרם הוצאת הצו. משלא בוצע אף לא השלב הראשון שנדרש בסיכום השימוע והתברר כי בעלי המבנה אינם מתכוונים לשתף פעולה, הוציא המשרד צו לפינוי המבנה מהים, לא יאוחר מ-31 באוקטובר 2021.

צו הסילוק שהוצא, בחתימת סמנכ"ל בכיר לאכיפה במשרד להגנת הסביבה יצחק בן דוד, דורש את הסרת המבנה על כל חלקיו מהים וכן נקיטת האמצעים הדרושים לשיקום הסביבה החופית על מנת להשיב את המצב בים לקדמותו – ללא עמודים, מתקנים וחלקים שונים, תוך הותרת הקרקעית טבעית ללא כל פסולת.

מבנה "הרפסודה הלבנה" ממוקם בים מחוץ לשובר הגלים המזרחי של המרינה באילת. הוא נבנה ללא היתר בנייה כנדרש וללא תוכנית תקפה החלה על השטח במקום זה.

פרסום

המבנה מהווה פגיעה בסביבה החופית וגורם, בין השאר, לפגיעה במערכות האקולוגיות הטבעיות המתקיימות בסביבה החופית, לסיכון או נזק לבתי גידול של צומח או בעלי חיים ימיים ולרבייתם, וכן פגיעה בחזות הים הטבעי והייחודי ומבט מהחוף אל הים. כמו-כן המבנה מהווה סכנה לבטיחות כלי השיט, על פי חוות דעת של רשות הספנות והנמלים.

המשרד להגנת הסביבה מחויב לשמירה על הסביבה הימית והחופית, ויפעל ככל שיידרש על פי סמכויותיו, להסרת מפגעים הפוגעים בים ובסביבה החופית.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים