דף הבית / חדשות מים / פרויקט ענק לכיסוי שני מאגרי מים בגולן בניהול חברת 'מי גולן'
הצבה של מכולה ראשונה במאגר בני ישראל-צילום קואופרטיב הגליל העליון

פרויקט ענק לכיסוי שני מאגרי מים בגולן בניהול חברת 'מי גולן'

אינדקס חברות וספקים

חברת 'קואופרטיב הגליל העליון' זכתה במכרז הובלת 300 מכולות עם פאנלים סולאריים

פרסום

כחלק מפרויקט ענק לכיסוי שני מאגרי מים בגולן בניהול חברת 'מי גולן'

'קואופרטיב הגליל העליון', של החברה לפיתוח הגליל, זכה במכרז להובלת פאנלים לייצור חשמל סולארי, פוטו וולטאי, בפרויקט ענק, לכיסוי שני מאגרי מים ברמת הגולן, מאגר עורבים, סמוך לצומת וואסט בצפון רמת הגולן ומאגר בני ישראל, סמוך לישוב חיספין בדרום רמת הגולן. הפרויקט לכיסוי מאגרי המים בהובלת חברת 'מי גולן אנלייט אנרגיה צפה', חברת הבת של אגודת 'מי גולן' וחברת אנלייט ביצוע הפרויקט בשטח באחריות חברת 'לסיכו'.

קובי מונוביץ, מנכ"ל קואופרטיב הגליל העליון של החברה לפיתוח הגליל (משקי הגליל העליון) אומר: "מדובר על הובלת מכשור ציפה ופאנלים סולאריים, המאוחסנים בשלב זה במסוף בשטח 'קואופרטיב הגליל העליון' הממוקם באזור התעשייה הדרומי בקריית שמונה. לאורך הפרויקט ובהתאם להתקדמותו, נוביל את המכשור והפאנלים הסולאריים על גבי 300 מכולות שיועמסו על משאיות אל אתרי ההקמה של הפרויקט בגולן. העברת המכולות מתבצעת מהמסוף באמצעות מכולנוע לשני האתרים, על מנת לבצע הורדת המכולות בבטחה לקרקע". עוד מציין מונוביץ, כי בנוסף לשירותי ההובלה, הקצו חדר חושך לבדיקת תקינות הפאנלים הסולאריים, אחד אחד, טרום הגעתם לאתר ההקמה בגולן, כמו כן יתבצע שירות ריקון למכולות. מונוביץ אומר עוד: "לאחרונה התמקצע הקואופרטיב בתחום ההובלה של מתקנים סולאריים, המותקנים בכל רחקי הארץ, עם התפתחות הטכנולוגיה והתחום הסולארי, כחלק מהרפורמה של חברת חשמל והתקנים לשמירה על איכות הסביבה, חיסכון בעלויות וניצול שטחים פוטנציאליים. הפרויקט הנוכחי של הקמת מתקנים סולאריים על גבי מאגרי מים, בו אנו לוקחים חלק להובלה של מערכות סולאריות צפות על פני המאגרים, הוא אחד החשובים והגדולים באזור ואנו שמחים לקחת בו חלק".

איתן שדה, מנכ"ל מי גולן אומר, כי עקב ההתחממות הגלובלית וזיהום האוויר, יותר ויותר מדינות כולל ישראל, עושות מאמצים להקטין את פליטת גזי החממה (בעיקר פחמן דו-חמצני) וכי תחום האנרגיה המתחדשת צובר תאוצה, בפיתוח, ייצור ושיווק מקורות אנרגיה ירוקה ומתחדשת, כאשר המקורות העיקריים הם רוח, קרינת השמש ו. "המערכת הסולארית הצפה, הפכה לנישה תחרותית ממשית בשוק השמש והאנרגיה המתפתח, המציעה חלופה מבוססת מאגרי מים במקום הייצור המסורתי של חשמל ירוק בהתקנה של פאנלים על הקרקע ועל גגות מבנים. מערכות סולאריות צפות מותקנות כיום על מאגרי מים טבעיים או מלאכותיים, וכוללות מערכת מצופים ותמיכה לפאנלים ולממירים, שנועדו לייצר תפוקה מקסימלית, תוך התחשבות בתנאים הגיאוגרפים והאקלימיים בכל אזור, כאשר בפרויקט זה כמובן נבדקו התנאים ברמת הגולן" אומר שדה. עוד מוסר שדה, כי בשלב א' של הפרויקט יכוסו בגולן שני מאגרים (עורבים, בני ישראל)במערכות ציפה לייצור חשמל סולארי ולאחר מכן נוספים (), המערכות יחוברו לרשת החשמל, "הניצול הינו דואלי, גם ייצור חשמל ירוק וגם הפחתת אידוי המים מהמאגרים" אומר שדה ומציין, כי מערכות פוטו וולטאי בציפה הותקנו ברחבי העולם ומספקות 2 ג'יגה.

פרסום

'מי גולן' הינה התאגדות של 27 ישובים חקלאיים מהחרמון ועד חמת גדר, אשר מטרתה לספק מים שפירים וקולחין לחקלאות. כמו כן מטפלת האגודה בנושאים נלווים במשק המים והחקלאות בגולן. סה"כ כמות המים המסופקת ע"י האגודה הינה כ-41 מלמ"ק מים לשנה, מזה בממוצע כ- /4 הפקה עצמית ו- 1/4 אספקתה באמצעות חברת מקורות. לב הפעילות של האגודה, הקמה, ניהול ותפעול של מפעל המים ברמת הגולן.

קואופרטיב הגליל העליון הממוקמת באזור התעשייה הדרומי בקרית שמונה, בבעלות 29 מקיבוצי הגליל העליון והחברה לפיתוח הגליל, מבצע הובלות לכל חלקי הארץ, כולל הובלות מורכבות. בבעלות הקואופרטיב צי של 64 משאיות, 172 נגררים ו- 108 גונדולות. החברה מעסיקה 94 עובדים, מתוכם נהגים מיומנים ואנשי טכני, שירות ולוגיסטיקה. מתחם החברה משתרע על שטח של 55 דונמים, בהם גם מכון רישוי, מוסך לרכבים פרטיים ולמשאיות וכן אזור לאחסון מכולות.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים