דף הבית / חדשות מים / על קצא"א להמשיך לעמוד במגבלת הכמות השנתית המשוערת, כפי שנקבעה לה בהיתרי הרעלים הקודמים
הדמיה באדיבות: מייזליץ כסיף רויטמן אדריכלים.

על קצא"א להמשיך לעמוד במגבלת הכמות השנתית המשוערת, כפי שנקבעה לה בהיתרי הרעלים הקודמים

אינדקס חברות וספקים

בית המשפט לעניינים מנהליים מחק את העתירה של קצא"א כנגד תנאים סביבתיים עדכניים שניתנו לה בהיתרי הרעלים מטעם המשרד להגנת הסביבה; המשמעות: התנאים הקודמים, ובכלל זה מגבלת הכמות השנתית שהציב המשרד בהתאם להיתר הרעלים הקודם, ימשיכו לעמוד בתוקפם; המשרד לומד את החלטת בית המשפט ושוקל את צעדיו בהתייחס אליה

פרסום

 

על קצא"א להמשיך לעמוד במגבלת הכמות השנתית המשוערת, כפי שנקבעה לה בהיתרי הרעלים הקודמים; כב' סגן הנשיאה השופט אליהו ביתן, הבהיר בדיון לחברת קצא"א, כי עליה לפעול להשלמת המידע הסביבתי הנדרש ולחדול מהתנהלותה הלעומתית, שאינה מקדמת את ענייניה

 

בדיון שהתקיים היום (ה') בבית משפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, מחק כבוד סגן הנשיאה, השופט אליהו ביתן את העתירה של קצא"א כנגד תנאי היתר הרעלים החדשים שהמשרד להגנת הסביבה נתן לה לעניין עיסוק בחומרים מסוכנים. המשמעות היא שקצא"א לא תוכל להגדיל את הכמויות של הנפט הגולמי באשקלון ובאילת, כפי שביקשה לשלב זה.

 

המשרד לומד את החלטת בית המשפט ושוקל את צעדיו בהתייחס אליה.

 

המשרד העביר לקצא"א תנאים סביבתיים במטרה לשמור על בריאות הציבור ועל הסביבה ולמנוע את הישנותם של אירועי חומרים מסוכנים כתוצאה מפעילות החברה – שאנו רואים כי מתרחשים מעת לעת.

 

לצד זאת, כבוד השופט הותיר על כנו את צו הביניים, המקפיא את כניסתם לתוקף של התנאים המעודכנים שנקבעו בהיתר הרעלים. המשמעות היא שהוא מותיר על כנן את המגבלות שקבע המשרד במסגרת היתר הרעלים הקודם, לרבות מגבלות על כמויות שנתיות.

 

המשרד להגנת הסביבה מצר על הניסיונות החוזרים לצייר את פעילותו המקצועית כמוטה לכאורה משיקולים פוליטיים, ודוחה את גישתה של חברת קצא"א שהובעה גם בבית המשפט, שלפיה יש צורך לאפשר בחינה של העמדות המקצועיות על ידי הדרג הפוליטי.

 

המשרד ימשיך לפעול באופן מקצועי לשם הפחתת סיכונים לסביבה ולבריאות הציבור, ובכלל זה הסיכונים הנובעים מפעילותה של חברת קצא"א, שגרמה בשנים האחרונות באירועים שונים לפגיעה מסיבית בסביבה בישראל.

פרסום

 

באחרונה, דרש המשרד מחברת קצא"א כי תמסור נתונים על היקף פעילותה בשנת 2022 בהתאם לחובתה החוקית לפי חוק החומרים המסוכנים, אך קצא"א לא מעבירה את הנתונים.  כב' סגן הנשיאה אליהו ביתן, הבהיר בדיון לחברת קצא"א, כי עליה לפעול להשלמת המידע הסביבתי הנדרש ולחדול מהתנהלותה הלעומתית, שאינה מקדמת את ענייניה.

 

עוד הזכיר כב' סגן הנשיאה, בעניין מדיניות אפס תוספת סיכון במפרץ אילת של המשרד להגנת הסביבה, כי במסגרת העתירה לבג"ץ בנושא זה, המדינה הבהירה שאין בכוונת הממשלה להתערב במדיניות זו.

 

המשרד להגנת הסביבה עומד על דרישותיו העדכניות, שמטרתן מניעת הישנות אירועי חומרים מסוכנים תוך בחינת הסיכונים הנובעים מפעילותה של קצא"א וניהולם. כל זאת, במטרה להגן על בריאות הציבור והסביבה.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים