דף הבית / מאמרים ומחקרים / עלייה דרמטית בנזקי מים במגדלי מגורים

עלייה דרמטית בנזקי מים במגדלי מגורים

אינדקס חברות וספקים

מגדלי מגורים ומשרדים אינם חסינים מפני אירוע הרסני של נזקי מים.

פרסום

פריצת צינורות, נזילות בגגות, שירותים מוצפים ומכשירים דולפים יכולים לגרום לנזק משמעותי, עם הפסדים במיליוני שקלים.

נזקי מים יכולים גם לגרום להפרעה עסקית, עלויות אדירות ופגיעה במוניטין היזם, היועץ וחברת הניהול.

 

פגשנו את מר אבישי גרייצר, סמנכ"ל טריפל+, לשיחה על הנושא ועדכונים מהמתרחש בארץ ובעולם.

תרחיש בניין מגורים יוקרתי – האם זה יכול לקרות במשמרת שלך?

בוודאי שכן! בכל יום אנו חשופים לארועים בהם פיצוץ צינור מים הנמשך שעות בקומה העליונה של בניין דירות יוקרה, גרם לנזקי מים הרסניים בקומות התחתונות: בדירות מגורים, מסדרונות, שטחים משותפים, מעליות וחדרי מכונות. הנזק כלכלי רב משמעויות וכולל פגיעה קשה במוניטין המתכננים, היועצים, וחברת ניהול הנכסים. השאלה העולה היא לרוב כיצד גורמים אלו לא המליצו\דרשו פתרון שיזהה, יתריע וימנע את הנזק מבעוד מועד. מדוע צריך לחכות לנזק לפני שמישהו ירים את הכפפה וימליץ על מערכת מיגון?

כיצד ניתן למגן ולמנוע נזקים?

גם בניינים חדשים בעלי מערכות מים ואינסטלציה חדשות וכמובן תחזוקה באיכות נאותה חווים נזקי נזילות והצפות. פיצוץ צינורית פשוטה או התנתקות צינור גמיש לא ניתנים למניעה. אי לכך חשוב לתת את הדעת ולשלב מערכת להפחתת נזקי מים שתסייע במניעת נזק פוטנציאלי שעלול להתרחש.

חשוב גם לקחת בחשבון את היתרונות של הטכנולוגיות העדכניות ביותר לזיהוי נזילות מים המותאמות ל- IoT ויכולות להתממשק למערכות בית חכם באתר.

מתי יש לשקול הוספת מערכות למניעת נזקי הצפות מים?

המערכות הזמינות היום בשוק ניתנות ליישום באופן מיידי הן במהלך בניה חדשה והם בשלבים בהם הנכס פעיל ומאוכלס. ההתקנות אינן דורשות הפרעה לתפקוד השוטף של הנכס כגון קדיחות, פריסת תעלות תקשורת, אספקות מתח. הכל זמין ומיידי.

בין אם זה בשלבי תכנון של הבניין, לפי דרישות התקן השונות והיתרון בבניה ירוקה או בסיוע טכנולוגי, טריפל+ יכולה לעזור לבניין שלך להישאר יבש.

אבישי, עזור ביותר פרטים לגבי המערכות? מה הן כוללות ומה הן מזהות ומונעות?

מערכות ומוצרי טריפל+ מתאימות למגדלי מגורים ולמשרדים והן נועדו להגדיל יעילות תפעולית ואת הבטחון ללקוחותיה בהגנה עליהם על ידי מניעת נזקים ובזבוז מים.

מערכות טריפל+ פורצות דרך ומחוברות לענן 24\7. המערכות שולחות עדכוני סטטוס והתראות.

למערכות גלאי הצפה מבוססי סוללות המותקנים במיקומים רגישים (מטבחונים, שירותים, פירי מעליות, חדרי מכונות, שטחים ציבוריים, וכד') ומתקשרים אלחוטית לרכזות המנהלות כמות גדולה של גלאים. הרכזת מתחברת לענן ומשם באמצעות לאפליקציה הניתנת להורדה בחנות האפליקציות.

בנוסף, הרכזת מתחברת למפעילים המותקנים על הברזים הקומתיים. לברזים אלו מוסיפים חיישני זרימה המודדים בזמן אמת את צריכת המים. בעזרת האפליקציה ניתן להגדיר בקלות שעות הפעלה וסגירה (מדוע צריך לחץ מים בבר המים כשהמשרד סגור?) וכן מדדים שונים בזיהוי זרימות מים חריגות. ומכאן, הנכס ממוגן, ברגע בו יתגלה זרימת מים חריגה ו\או הצפה הברזים יסגרו אוטומאטית וימנעו את הנזק.

יתרה מכך, המערכת תשלח התראות על זיהוי צריכה חריגה, גילוי הצפה, טיפול בנושאי תחזוקה מונעת הן לאפליקציה, ב SMS, אימייל ואפילו בשיחת טלפון יזומה ואוטומאטית. אין מצב בו מנהלי התחזוקה לא יקבלו את ההתראה ויוכלו להגיב מיידית ומרחוק.

ומה לגבי בניה ירוקה? מה המשמעות?

עם התפתחות תקני הבנייה ירוקה בישראל והדרישות הנלוות לבניה זו, החלה טריפל+ בפעילות ענפה במענה לדרישות תקן 5281 – בנייה בת קיימה (בנייה ירוקה).

פרסום

לטריפל+ מענה לדרישות תקן 5281 – בנייה בת קיימה (בנייה ירוקה) ונועד לצמצם את ההשפעות השליליות של תהליך הבנייה על הסביבה.

התקן מהווה בסיס להערכה ומכיל קריטריונים על פיהם ניתן לדרג את מידת ההשפעה הסביבתית של המבנה.

בדומה לתקנים מקבילים בעולם, התקן מבוסס על שיטה של צבירת נקודות בזכות עמידה בתנאי סף מתחומים שונים: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת, תחבורה, ניהול וחדשנות. תקן זה מתייחס לרוב סוגי המבנים בישראל בבנייה חדשה )מגורים, משרדים, מסחר, ציבור, חינוך, בריאות וכד(' וכן למבנים העומדים בפני שיפוץ משמעותי. למרות שמדובר בתקן וולונטרי יש עשרות רשויות מקומיות ותוכניות בניין עיר המחייבות עמידה בתקן כתנאי סף לקבלת היתר בנייה.

  • התקן הושק בשנת 2005 (עבור מגורים ומשרדים בבנייה חדשה בלבד.)
  • ביולי 2011 הושק תקן בגרסה מחודשת – לראשונה התווסף תקן עבור מבנים לשיפוץ.
  • ב2016 הושקה גרסה משודרגת ומעודכנת של התקן
  • התקן עומד לבחינה מחודשת בכל שנתיים להטמעת עדכונים מהשטח.

במענה לתקן תוכל לראות את הפירוט של טריפל+ לדרישותיו:

  • ת"י חלק 3.3 (2016) – בנייני גרעין מעטפת (משרדים \ מגורים)
  • ת"י חלק 2 (2016) – בנייני מגורים

  • תקן זה מתייחס לרוב סוגי המבנים בישראל בבנייה חדשה (מגורים, משרדים, מסחר, ציבור, חינוך, בריאות וכד') וכן למבנים העומדים בפני שיפוץ משמעותי. למרות שמדובר בתקן וולונטרי יש עשרות רשויות מקומיות ותוכניות בניין עיר המחייבות עמידה בתקן כתנאי סף לקבלת היתר בנייה.ת"י חלק 1(2016) – בניינים שאינם מגורים

 

כתובת:

המדע 5, יקנעם 2069200

ת.ד: 507

טלפון:

072-2211370

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים