דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / עדכון תעריפי המים לחודש יולי 2019,

עדכון תעריפי המים לחודש יולי 2019,

אינדקס חברות וספקים

עלייה בתעריפי המים לצריכה הביתית, התעריף לכמות מוכרת (התעריף הנמוך) יעמוד מעתה על 6.958 ₪ למ"ק, במקום 6.880 ש"ח למ"ק; ואילו התעריף לכל כמות נוספת (התעריף הגבוה) יעמוד על כ-13.102 ₪ למ"ק, במקום 12.955 ₪ למ"ק

פרסום

מועצת רשות המים קיבלה בישיבתה את עדכון התעריפים לחודש יולי 2019, המגלמים עלייה של כ- 1.2% ₪ למ"ק לתעריפי המים לבית. ההחלטה יוצאת לשימוע ציבורי.

ברשות מסבירים, כי על פי החוק, תעריפי המים חייבים לשקף את עלותם האמתית, והם מתעדכנים פעמיים בשנה – בתחילת ינואר ובתחילת יולי. כזכור, ב-1 בינואר עלה תעריף המים ב- 4.12% ועלייה זו גילמה בתוכה את מרבית תוכניות הפיתוח המתוכננות לשנת 2019.

קביעת התעריפים הנוכחית נעשתה, בין היתר, בהתחשב בהצמדה לסל המדדים, עדכון ההכרה בהשקעות הון וכמויות המים במשק העירוני, ועדכון הכרה לרכיב מט"ש. בנוסף, החלת הרגולציה העדכנית על תאגידי המים והביוב – המתבססת על דוח וועדת בלינקוב, מיתנה את העלייה הצפויה בתעריפים.

ברשות המים מבקשים להדגיש כי "העלאה מתונה זו מתבצעת בשים לב למצב משק המים ולהשקעות הנדרשות במשק המים העירוני. רשות המים תמשיך לחתור, לייעול ספקי המים השונים (מקורות, תאגידים איגודי ערים לביוב וכיו"ב) – פעילויות אשר תכליתן צמצום העלויות הנדרשות לאספקת שירותי המים והביוב באופן יעיל, וע"י כך גם המשך מיתון והורדת התעריף".

פרסום

התעריף לכמות מוכרת (התעריף הנמוך) יעמוד מעתה על 6.958 ₪ למ"ק, במקום 6.880 ש"ח למ"ק; ואילו התעריף לכל כמות נוספת (התעריף הגבוה) יעמוד על כ-13.102 ₪ למ"ק, במקום 12.955 ₪ למ"ק.

המשמעות של שינוי תעריפים זה על משפחה ממוצעת בת 4 נפשות הצורכת כ-15 מ"ק לחודש, הינו תוספת עלות בסך של כ-1-1.5 ₪ לחשבון המים והביוב החודשי – תשלום של כ-111-112 ₪ לחודש לערך, במקום תשלום של כ- 110 ₪ לחודש. הסכומים המוצגים בהודעה זו כוללים מע"מ.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים