דף הבית / חדשות מים / ניתן אישור מיידי להקמת מפעל להשבת מים

ניתן אישור מיידי להקמת מפעל להשבת מים

לחץ בלתי פוסק של איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו וחברי המטה שהקים , על בכירי רשות המים הוביל להישג חסר תקדים, כאשר ניתן אישור מיידי להקמת המפעל להשבת מים בסמוך לקיבוץ דליה שישרת את חקלאי המועצה ויאפשר נטיעה של אלפי דונמים חקלאיים נוספים

הבעיה של מחסור במים ביישובי ההר ידועה במשך שנים. הדבר נגרם עקב העדר יכולת לאגור את מי הגשמים במהלך החורף. המפעל להשבת מים יסייע בניצול מי הקולחין, יגדיל את כמות המים הפנויה עבור החקלאים, וכך יאפשר נטיעה של אלפי דונמים נוספים שיעצרו את סחף הקרקעות.

מיום כניסתו לתפקיד ראה חולבסקי בהקמת מפעל ההשבה מטרה עליונה, וקידם פעולה משולבת של כלל הגורמים הנוגעים לדבר מול הרשויות, כדי לאפשר את הקמת המפעל וכדי להשיג את האישורים הדרושים לבניית המאגר. חולבסקי רתם את חקלאי המועצה יחד עם אגודת מי עמק יזרעאל, שיחדיו פעלו מול רשות המים עד שלבסוף זו נתנה את האישור המיוחל להקמת המאגר מערבית לקיבוץ דליה.
מי הקולחין יעברו בצנרת ובמתקנים ייעודיים כאשר מרבית התשתיות כבר קיימות. ההערכה היא שתוך שנתיים עד שלוש שנים תושלם הקמת המאגר, ושתוך 3 עד 5 שנים כבר ניתן יהיה להשקות את המטע הראשון במים מן המאגר החדש. המהלך יאפשר לחקלאי ההר נטיעה של 5,000-6,000 דונם של מטעים.
חולבסקי אמר השבוע כי עבודה קשה, שהחלו בה חנן ארז ראש המועצה הקודם וסגנו עודד גלזר מנכ”ל מי עמק יזרעאל ,של למעלה מעשור הושלמה וכי זה הישג אסטרטגי חשוב ביכולת של כולנו לשמור ולהגן על שטחיה של המועצה, ולממש את פוטנציאל הנטיעה באלפי דונמים נוספים.

“אני מברך את החקלאים ומודה לשותפיי למהלך, עודד גלזר מנכ”ל מי עמק יזראל ומשה בן שחר (טושקו), מנכ”ל מרכז חקלאי העמק, על הנחישות והפעולה המשולבת. אנו נמשיך לפעול במרץ לקידום החקלאות ולשמירה על האינטרסים של יישובי המועצה וחקלאייה”, אמר חולבסקי.

פרסום
פרסום

הפרוייקט המוערך בכ- 90 מיליון ₪ יהווה זריקת מרץ וייתן עידוד משמעותי לפעילות ולעשייה החקלאית במועצה האזורית מגידו.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

אוקרינה לקראת מהפיכה בתחום המים- ומגיעה לביקור ייעוץ באגודת המים של עמק הירדן

שנת 2019 מסמנת את תחילתה של “מהפכת המים” באוקרינה אשר תעסוק בהפרטת מערכות אספקת מי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *