דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / משלחת בכירי תאגיד נהר בוגוטה בקולומביה בביקור מקצועי ברשות נחל הקישון

משלחת בכירי תאגיד נהר בוגוטה בקולומביה בביקור מקצועי ברשות נחל הקישון

אינדקס חברות וספקים

שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון: "מדינת ישראל נמצאת בחזית הבינלאומית בטיפול במים ובשפכים. לא מעט אתגרים כרוכים בתהליכי שיקום נחל קישון המצריכים ראייה לטווח ארוך, לצד עבודה מקצועית ומשאבים רבים. נציגי המשלחת מצאו את הקישון כדוגמא טובה לשיקום נחל אתו הם מתמודדים בבוגוטה והתרשמו מהיכולות ומהידע הרב שנצבר ברשות במהלך השנים."

רשות נחל הקישון אירחה השבוע משלחת מטעם קק"ל של בכירי התאגיד האזורי של קונדינמרקה (CAR) האחראית על אגן הניקוז של נהר בוגוטה המצוי ברפובליקת קולומביה. בכירי התאגיד הגיעו, על מנת ללמוד משיקום נחל הקישון, על הפעולות הננקטות לטיפול בזיהומי העבר בקישון, על דרכי המניעה והבקרה של ההזרמות הנוכחיות לנחל. בתום הביקור יצאו לשייט בכדי להיווכח בפירות השיקום ונציגי המשלחת הזמינו את נציגי רשות הנחל להגיע לביקור גומלין בקולומביה.

פרסום

למשלחת הוצגו שלבי שיקום הקישון ביניהם, הפסקת מקורות זיהום מי הנחל, שיקום ושימור בתי גידול במימיו וגדותיו, תוספת מים באיכות ובכמות מתאימה וניקוי קרקעיתו של הנחל. לצד אלו הועברה גם ההתייחסות לשימור המסדרון האקולוגי, פיתוח פארקים לציבור ומשתמשי הנחל, ופעולות חינוך והסברה לקהילה הסובבת. אנשי המקצוע התרשמו מהיכולות הגבוהות של טיפול בשפכים במדינת ישראל וראו בהן כר למידה להתמודדות עם השלב הראשוני של טיב איכות מים, בו הם נמצאים בשיקום נהר בוגוטה. עוד ביקשו לקבל מידע נרחב אודות כלל הפעולות, לרבות מדיניות ועלויות האמצעים הטכנולוגיים לבקרה מתמדת אחר איכות מי הנחל.

נהר בוגוטה המשתרע על פני שטח של כ- 68 ק"מ, משמש את כל תושבי המחוזות באזור (סואצ'ה, מוסקרה, פונסה, קוטה, בוגוטה די סי. בנפות: בוסה, קנדי, פונטיבון, אנגטיבה וסובה) בצריכה אנושית וחקלאית. בשנים האחרונות, עם גידול האוכלוסייה, סובל הנהר מבעיות זיהום קשות של שפכים ביתיים ותעשייתיים, וכפועל יוצא הפך לתעלה מוזנחת וחסרת חיים, המהווה איום ממשי להצפות בעיתות גשמים.
בשנים האחרונות, מבוצע פרויקט "התאמה הידראולית ושיקום סביבתי" באגן הניקוז המרכזי של נהר בוגוטה. מטרתו לצמצם את ההצפות לאורך הנהר, תוך פיתוח תשתיות, אדריכלות אורבנית, אדריכלות נוף ופארקים רציפים לטובת איכות חיי 8 מיליון התושבים השכנים לנהר והצלת סביבת הנהר, כשעלות הפרויקט נאמדת בכ- 500 מיליון דולר.

פרסום

מנכ"ל התאגיד האזורי של קונדינמרקה הציג בפני נציגי הרשות את מתווה השיקום של נהר בוגוטה וביקש לקבל הצעות לייעול השיקום והבקרה הנערכים בימים אלה. נציגי הרשות העבירו מידע וחומרים מתוך מטרה לסייע מהניסיון שנצבר בקישון במהלך השנים. רשות הנחל והתאגיד ימשיכו ויבססו את שיתוף הפעולה שנרקם.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים