דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / מפרץ חיפה: נמצאו הפרות וליקויים ב-27 ארובות במפעלים

מפרץ חיפה: נמצאו הפרות וליקויים ב-27 ארובות במפעלים

אינדקס חברות וספקים

המשרד להגנת הסביבה ביצע פעילות פיקוח על בחמישה מפעלים בחיפה – חיפה כימיקלים, כרמל אולפינים, גדיב, גדות מסופים וש.ח. אלחלד. בכל המפעלים נמצאו ליקויים וייפתחו נגדם הליכי אכיפה. הרשימה לביצוע הביקורת גובשה מתוך רשימה רחבה יותר של יותר מ-200 ארובות באזור המפרץ

פרסום

במהלך פעילות פיקוח ואכיפה לבדיקת תקינות ארובות במפעלים באזור מפרץ חיפה נמצאו ליקויים ב-27 ארובות בחמישה מפעלים:   חיפה כימיקלים, כרמל אולפינים, גדיב, גדות מסופים וש.ח. אלחלד.

בפעילות שהתקיימה ביום ה' האחרון השתתפו המשטרה הירוקה ונציגי מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה. הפעילות כללה בדיקת תקינות ארובות במפעלים באזור מפרץ חיפה, בדיקת עמידה בנהלים שניתנו בהיתרי הפליטה או ברישיון לעסק.

בניתוח ראשוני של הביקורות שבוצעו נמצאו ליקויים רבים ברוב הארובות שמופו כחשודות ונבדקו, וכן נמצא כי כל חמשת המפעלים מפרים את תנאי היתר הפליטה או תנאים נוספים לרשיון העסק בנושא של התאמת ארובותיהם לנוהל. המשרד להגנת הסביבה יפתח בהליכי אכיפה נגד המפעלים המפרים, לרבות הטלת עיצומים כספיים (לפי סעיף 53 לחוק אוויר נקי), וידרוש את תיקונם המידי של הליקויים.

יצוין, כי רשימת המפעלים והארובות שנבחרו לפעילות גובשה בקפידה מתוך רשימה רחבה יותר של יותר מ-200 ארובות באזור המפרץ, תוך מתן דגש לארובות שלגבין קיים חשד של אי עמידה בהוראות נוהל הדיגום של המשרד. כלומר – אינן מאפשרות ביצוע דיגום תקני לפי נוהל הדיגום, כך שעלולה להיווצר בעיה בעת הפיקוח והאכיפה במשרד על רמות הפליטה של מזהמי אוויר מארובות אלה.

פרסום


מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר, צילום: חיים אלבז – המשרד להגנת הסביבה

השר להגנת הסביבה זאב אלקין: "אני רואה בחומרה רבה את החריגות שנתגלו במפעלים. זו הסיבה שהנחיתי את סגן השר ואת מנכ״ל המשרד לתת דגש על ביקורי שטח כולל ביקורי פתע, במיוחד במפרץ חיפה, כדי שבעלי המפעלים יבינו שלא משתלם לא לעמוד בדרישות שנקבעו על ידי החוק ולזהם. מרגע שנכנסתי לתפקיד הבהרתי שלא נגלה סובלנות כלפי מזהמים ולכן נמצה את הדין עם מפרי החוק שממשיכים לסכן את התושבים באזור חיפה" *

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר: "אנחנו ממשיכים להגביר את פעילויות הפיקוח והאכיפה שלנו, במטרה לאתר ולמנוע זיהומים וסיכונים לציבור, ולפעול ביד חזקה ונחושה להסירם. כל הפרה שנמצא תטופל מיידית באופן החמור ביותר. העלייה בכמות הבדיקות בארובות שביצענו בשנת 2015 נובעת מהגברת הפיקוח על מפעלי מפרץ חיפה, ואנחנו ממשיכים בקו זה, בכל רחבי המדינה"

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים