דף הבית / חדשות מים / מפגע של פתיתי פלסטיק צפים על פני המים בבריכת בטיח באזור קיסריה

מפגע של פתיתי פלסטיק צפים על פני המים בבריכת בטיח באזור קיסריה

אינדקס חברות וספקים

מפגע של פתיתי פלסטיק צפים על פני המים בבריכת בטיח באזור קיסריה: המשרד להגנת הסביבה הוציא צו שמירת ניקיון למפעל מוצרי שלם באזור התעשייה קיסריה בגין זיהום בריכת החורף בטיח ולכלוך רשות הרבים בפתיתי פלסטיק שמקורם במפעל

פרסום

 

יוליה גינזבורג, מנהלת (בפועל) מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה: "הפגיעה בבריכת החורף נובעת מהתנהלות רשלנית של החברה. לא נאפשר פגיעה במשאבי טבע, ונפעל מול החברה לשיקום המפגעים ולתיקון הליקויים שהובילו לכך"

 

 

המשרד להגנת הסביבה הוציא צו ניקוי למפעל מוצרי שלם באזור פארק התעשייה קיסריה, לאחר שזיהם את בריכת החורף בסמוך לקיסריה בפתיתי פלסטיק. זאת, לאחר הליך אכיפה שניהל מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה.

 

מפעל מוצרי שלם מייצר אריזות פלסטיק, ולצורך כך משתמש בפתיתי פלסטיק כחומר גלם לצורך ייצור האריזות. מערכת הניקוז והתיעול החורפי באזור פארק התעשייה קיסריה מוזרמות לבריכת בטיח, בריכת חורף המשמשת חלק ממערכת הניקוז האזורית ומהווה בית גידול עשיר לציפורים, לסרטנים ודו-חיים באזור. גם מערכות הניקוז והתיעול, המובילות אליה, הן מערכות טבעיות ופתוחות.

 

בעקבות סיורים שערך מחוז חיפה של המשרד, לאחר שקיבל דיווחים על פתיתי פלסטיק לבנים הצפים על פני המים בבריכה, עלה כי מקורם בפעילות מפעל מוצרי שלם, ונמצא כי המפעל עושה שימוש בפתיתי פלסטיק לבנים באופן רשלני. בחצר המפעל נצפו ערמות רבות של שקים מפוזרים שמכילים את חומר הגלם, והפתיתים הלבנים נצפו מפוזרים הקרקע במקומות רבים במפעל ומחוץ לו. כמו כן, פתיתי הפלסטיק נצפו גם בקולטני הניקוז במקום ובסביבת המפעל ומשם הם הוזרמו דרך מערכת הניקוז אל בריכת החורף.

 

פרסום

על אף דרישות המשרד למפעל להגשת תוכניות פעולה למניעת הזיהום וניקוי המפגע, ולאחר שנערך שימוע לחברה, ערך המשרד סיור נוסף שממנו עלה כי לא תוקנו הליקויים כנדרש, ובמקום נמצאו ממצאים דומים. עוד נמצא, כי החברה לא פינתה את מפגע הפסולת שיצרה בבריכת החורף, גם לאחר דרישות המשרד להגנת הסביבה וקבלת מכתב התראה. לכן, הוציאה מנהלת המחוז (בפועל) לחברה צו לשמירת ניקיון להסרת המפגע.

 

במסגרת הצו, נדרשה החברה לבצע פעולות נוספות אשר נועדו למנוע את הגעת פתיתי הפלסטיק לסביבה ובכלל זאת שגרות ניקיון, אחסון הפתיתים באריזות סגורות, התקנת מחסום היקפי על גדר העסק והגשת תוכנית פעולה של סגירת כל שטחי התפעול והאזורים המועדים להתפזרות פתיתים בתוך המפעל או פתרון שווה ערך להנחת דעתו של המשרד – וליישמו.

 

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לאכוף את החוקים והתקנות בכל תחומי המשק והתעשייה, במטרה למנוע פגיעה בסביבה ובפרט על משאבי הטבע הקיימים בישראל.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים