דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / מסייעים לעיר נהריה, בעקבות ההצפות

מסייעים לעיר נהריה, בעקבות ההצפות

אינדקס חברות וספקים

מסייעים לעיר נהריה, בעקבות ההצפות: המשרד להגנת יסייע בהיקף של עד 10.05 מיליון שקל עבור טיפול במערך איסוף הפסולת, לרבות מיחזור וכלי אצירה, וכן עבור פינוי מרבצי אסבסט פריך שנחשפו והעלאת מודעות הציבור לסיכון

פרסום

השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "לפני כשבועיים נהריה התמודדה עם אירוע מזג אוויר מורכב, שגרם לאבידות בנפש ולנזק של עשרות מיליוני שקלים לעיר ולתושביה. בשבוע שעבר ביקרתי בעיר, נפגשתי עם משפחתו של גיבור ישראל, מוטי בן שבת ועם נציגי התושבים. הבטחנו שנעשה כל מה שנוכל בשביל נהריה, ועמדנו במילתנו. הממשלה העבירה היום החלטת ממשלה בהיקף של 40 מיליון שקל לעיר נהריה, כשהמשרד להגנת הסביבה תקצב חלק ניכר ממנה עבור נושאים סביבתיים"

הממשלה אישרה היום (א') החלטה הנוגעת לסיוע לשיקום פגעי ההצפות בנהריה, נוכח אירועי הגשם שהביאו לעליית מפלס נחל הגעתון והצפת חלקים נרחבים במרכז העיר, תוך גרימת נזקים חמורים לתשתיות.

במסגרת החלטת הממשלה, המשרד להגנת הסביבה יסייע לעיר נהריה בסכום כולל של כ-10.05 מיליון שקל – עבור טיפול במערך איסוף הפסולת ופינוי מרבצי אסבסט פריך שנחשפו.

פירוט הסיוע: המשרד יתמוך, באמצעות תקציב מקרן הניקיון בסך של עד 8.5 מיליון שקל, בעידוד איסוף, פינוי, וטיפול באמצעים חלופיים להטמנה, לרבות מיחזור של פסולת, והקמת מערכי איסוף פסולת. התקציב יועבר בהתאם לתוכנית שתוגש על-ידי העירייה, שתאושר על ידי הקרן לניקיון ותבוצע על ידי אשכול רשויות גליל מערבי.

כמויות המים העצומות הביאו איתן סחף של עצים, בוץ ולכלוך שסתמו את מערכות הניקוז העירוניות וגרמו לנזקים נרחבים. בנוסף, מפגעי מזג האוויר גרמו לנזק לרכוש העירייה – לכלי אצירה לפסולת ולתשתיות של מערך המיחזור העירוני. אירוע זה הדגיש את הצורך של העיר נהריה להתכונן לאירועים דומים בעתיד, בין השאר על ידי החלפת מערך הפסולת שלה למערך מתקדם שיהיה מסוגל להתמודד עם פגעי מזג האוויר מסוג זה.

הסיוע בנושא הפסולת לעיר נהריה יינתן באמצעות אשכול רשויות גליל מערבי, שנרתם למשימה טרם השלמת הליכי ההצטרפות הרשמיים מצד העירייה.

פרסום

בנוסף, באזורים מסוימים בנהריה נמצא כי ההצפות והגשמים הכבדים שפקדו את נהריה בתקופה האחרונה הובילו לחשיפת מרבצי פסולת אסבסט פריך שלא טופלו. מדובר במצב מסוכן הדורש את הסרת המפגעים שנוצרו, ואת  מודעות הציבור והכוונתו להימנעות מסיכון, לדיווח מיידי לעירייה ולמשרד להגנת הסביבה. לשם כך, מקצה המשרד סכום של עד 1.4 מיליון שקל לביצוע סקרי קרקע וכן עבור פינוי מפגעים, וסכום של עד 150 אלף שקל עבור ביצוע פעילות של פרסום והסברה לתושבי העיר.

יצוין, כי בשל פיזור פסולת אסבסט ממפעל איתנית בדרכים ובחצרות בגליל המערבי, ניקה המשרד להגנת הסביבה בין השנים 2011 ל-2017 היקף של 324 אתרים מזוהמים מאסבסט פריך בעלות כוללת של 327 מיליון שקל. בימים אלה, המשרד פועל להסדרת המשך פעולות הניקוי והסרת הסיכון מאזורים נוספים.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים