דף הבית / חדשות מים / מבקר המדינה: לבחון את הכדאיות של חלק מתאגידי המים

מבקר המדינה: לבחון את הכדאיות של חלק מתאגידי המים

על פי הדו”ח, ההתקשרות עם הקבלנים בר”ג הוארכה מפעם לפעם, בלא מכרז; בקריית ביאליק נמצא קבל שהחליף מדי מים לכאורה ללא מכרז; בלוד העסיקו יועץ שנהנה משכר טרחה של מאות אלפי שקלים מבלי שוועדת המכרזים יודעת מזה ובנצרת הועסקו קבלנים בהיקפים של מיליוני שקלים לכאורה ללא מכרז

“נוכח ממצאי דו”ח זה בדבר היקפי ההתקשרויות והכשלים בביצוען ראוי כי המחוקק יבחן את הכדאיות של ריבוי התאגידים הקיים, שכן ביזור כאמור עלול לגרום, בין היתר, לאבדן היתרון לגודל במסגרת תהליכי ההתקשרות, ולפיכך לעלויות עודפות” – כך כותב מבקר המדינה יוסף שפירא, בפרק שעוסק בעבודת רשות המים וחלק מהתאגידים שמשרתים עשרות אלפי אזרחים בישראל.

הביקורת של שפירא נערכה בחודשים יוני 2015 עד פברואר 2016 אז נבחנו התקשרויות של כמה תאגידי המים עם ספקים ונותני שירותים, ולהתנהלות ועדות המכרזים שלהם. הביקורת נעשתה בתאגידי המים מעיינות זיו (המספק מים למעלות תרשיחא, לשלומי, לכפר ורדים ולכסרא סמיע); הרי נצרת (המספק מים לנצרת, ליפיע, לעילוט, לאיכסאל ולריינה); מי ביאליק (שמספק מים לקריית ביאליק); מי רמת גן (שמספק מים לרמת גן); מי לוד (שמספק מים ללוד) ומיתב (המספק מים לפתח תקווה, אלעד וכפר ברא).

פרסום

לפי מבקר המדינה, “התאגידים אינם מקפידים על קיום הוראות חוק חובת המכרזים, תקנותיו ונוהליהם הפנימיים במסגרת התקשרותם עם קבלנים אלו, וכי ועדות המכרזים של התאגידים שנבדקו אינן מקיימות פיקוח ובקרה נאותים על התקשרויות התאגידים בהם הן פועלות”.

פרסום

להמשך המאמר

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

החוף חוזר לציבור

: ביהמ”ש המחוזי דחה את ערעור קיבוץ עין גב על צו המשרד להגנת הסביבה להסרת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *