דף הבית / מים ובריאות / לגיונרים, נא לבדוק מימיות

לגיונרים, נא לבדוק מימיות

מחלת הלגיונרים (Legionnaires) הנה דלקת ריאות חמורה ביותר הנגרמת על ידי חיידק הלגיונלה (Legionella). תסמינים של המחלה עשויים לכלול: חום, עייפות יתר, צמרמורות, שיעול וייתכן אף פגיעה קוגניטיבית. אנשים עם מערכת חיסונים חלשה הנם בסיכון הגבוה ביותר לחלות במחלה. יש לציין, כי המחלה אינה מדבקת בין בני אדם, אך ניתן להידבק במחלה על ידי נשימה של חלקיקי מים המצויים באוויר אשר מכילים את חיידק הלגיונלה (Legionella).

כמו כן, לדברי Diane Miskowski, מאסטר בבריאות ציבורית (MPH) ומנהלת תכנית הלגיונלה הלאומית ב-EMSL Analytical Inc., על פי CDC (Centers for Disease Control and Prevention)  כ-56% מקרי ההתפרצות של מחלת הלגיונרים (Legionnaires) בין השנים 2000-2014 נגרמו על ידי מי שתייה. בעוד הגורם המרכזי להתפרצות המחלה הנו מי שתייה, CDC דיווח כי 22% מהמקרים של התפרצות המחלה נבעו ממגדלי קירור, 7% מאמבטיות חמות (ג’קוזי), ו-4% ממזרקות נוי.

בנוסף, ניתן לראות כי קיימים דפוסים שונים של התפרצות המחלה בהתאם למקור המים. בתוך כך, מקורות של מי שתייה גורמים להתפרצות ספוראדית של המחלה, בקרב אנשים בודדים ולאורך חודשים רבים ואפילו שנים. לעומת זאת, במקרים בהם התפרצות המחלה נובעת ממגדלי קירור, המחלה מתפשטת בקרב אנשים רבים, תוך מספר שבועות בלבד.

פרסום

במטרה לזהות את מקור ההתפרצות של מחלת הלגיונרים (Legionnaires), התבצעו בדיקות מעבדה שונות על ידי מעבדות של EMSL Analytical Inc, אשר משמשות כרשת ארצית מטעם CDC ELITE  (מוסדCDC Environmental Legionella Isolation Techniques Evaluation), וכן אושרו לביצוע בדיקות על חיידק הלגיונלה על ידי ELAP (תכנית מטעם משרד הבריאות בניו-יורק לטובת הסמכת מעבדות לביצוע בדיקות סביבתיות על דגימות שמקורן בניו-יורק). בתוך כך, המעבדות ביצעו בדיקות תרבית (culture-based testing; גידול מיקרואורגניזמים תחת תנאי מעבדה מוגדרים ומעקב); PCR (Polymerase Chain Reaction; שיטה מעבדתית המשמשת לשכפול מזורז של מקטעי DNA); ריצוף ה-DNA; וניתוח רצף הגנום כולו של החיידק. ​

פורסם ב: WaterWorld, CDC: Most Cases of Legionnaires caused by Potable Water, דצמבר 2016

פרסום

https://goo.gl/wfBT0p

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק?

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק? כיצד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *