דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / הושלם כיבוי ופינוי הפסולת הבוערת שגרמה למפגעי זיהום אוויר וריח באתר הלא חוקי של קבוצת טלאור כראדי
מרץ 2023 - שריפה בתחנת מעבר ואתר טיפול בפסולת בנייה של קבוצת כראדי , צילום יניר בן אריה, מפקח ינשופ צוות דרום

הושלם כיבוי ופינוי הפסולת הבוערת שגרמה למפגעי זיהום אוויר וריח באתר הלא חוקי של קבוצת טלאור כראדי

אינדקס חברות וספקים

נושמים לרווחה: המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה, עיריית אשדוד ועיריית יבנה מעדכנים כי הושלם כיבוי ופינוי הפסולת הבוערת שגרמה למפגעי זיהום אוויר וריח באתר הלא חוקי של קבוצת טלאור כראדי באזור התעשייה הצפוני באשדוד; הושלם פינוי 90 אלף טונות של פסולת לאתרים מורשים והאתר נסגר

פרסום


השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "תפקיד המשרד להגנת הסביבה הוא לוודא שהתעשייה באזור אשדוד תעמוד בתקנים המחמירים ביותר ולא תגרום מפגעים לתושבי הסביבה. ובמקום שאינה פועלת כך – אנו פועלים בכלי אכיפה עד להשגת המטרה. לא נתפשר על כך ונוביל לשיפור תמידי בביצועים הסביבתיים של המפעלים והעסקים. אני רוצה להודות למנהל מחוז דרום של המשרד, אמיר זלצברג, לראשי הרשויות אשדוד ויבנה ואיגוד ערים אשדוד-חבל יבנה על הפעולות הנחושות שהובילו לשיפור איכות חיי התושבים באזור ואיכות האוויר"

 

ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי: "איכות חיי ובריאות תושבי אשדוד היא מעל לכל. ישנה בפינוי האתר אמירה ברורה למזהמים ומפרי חוק – שאנו לא נהסס לפעול להפסקת פעילות וסגירת אתרים מזהמים. אנו נמשיך לפעול על מנת להבטיח את איכות חיי ובריאות תושבי אשדוד ואיכות הסביבה בהווה ובראיה קדימה – לעתיד"

 

ראש העיר יבנה, רועי גבאי: "נמשיך לנקוט באמצעים העומדים לרשותנו ולטפל מפגעים הסביבתיים ובהם מוקדי זיהום האוויר והריחות מסביב לעיר ובתחומה- לא יהיו על כך פשרות. כאן המקום להודות לגורמי המקצוע ומנהלי המחוזות על שיתוף הפעולה והעשייה למען הבטחת אוויר נקי והפסקת הזיהום מאזור התעשייה, וכמובן לתושבים שהתגייסו כאיש אחד ובשיתוף פעולה מלא עם העירייה לעצירת המפגע. הוכח כי מאבק נחוש ונקיטת צעדים נחרצים מובילים לתוצאות הרצויות. המאבק לא הסתיים ונמשיך לעקוב וללוות את התהליכים כדי להבטיח שהמטרד יפסק לטובת איכות חיים של תושבי העיר"

 

מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה רומי אבן דנן: "תוכנית העבודה הכוללת לצמצום פליטות מזהמים ומפגעי זיהום אוויר וריח באזור התעשייה הצפוני באשדוד יצרה גם מנגנון לפעולה נחושה כנגד מזהמים. כיבוי ופינוי הפסולת באתר, הינם תוצאה של פעולה משותפת של כלל הגורמים. אנו נוסיף ונעבוד במקצועיות ולהשקיע משאבים רבים לטובת איכות הסביבה ובריאות הציבור"

 

המשרד להגנת הסביבה, עיריית אשדוד, עיריית יבנה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה מעדכנים את הציבור, כי בימים האחרונים הושלם כיבוי ופינוי הפסולת הבוערת שגרמה למפגעי עשן וריח באתר הפסולת הלא חוקי טלאור כראדי באזור התעשייה הצפוני באשדוד. הפעולות המשותפות כללו פינוי של כ-90 אלף טונות פסולת לאתרים מורשים לרבות אתרי טיפול ואתרי הטמנה.

 

בשל השרפה שפרצה באתר בסוף חודש מארס 2023, הוציא מנהל מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה, אמיר זלצברג, צו הפסקה מנהלי לקבוצת כראדי לפי חוק רישוי עסקים, צו למניעה ולצמצום זיהום אוויר לפי סעיף 45 בחוק אוויר נקי וצו לסילוק מפגע לפי חוק למניעת מפגעים. בנוסף המשרד להגנת הסביבה מנהל הליך אכיפה מנהלי כנגד החברה. במקביל לכך, המשרד העביר הנחיות מקצועיות מפורטות לקבוצת טלאור כראדי לשם הסרת המפגע בזמן הקצר ביותר ותוך כדי מזעור ההשפעות הסביבתיות.

 

המשרד, הרשויות והאיגוד ביצעו לאורך התקופה פעולות נרחבות לבקרה, לפיקוח ולמעקב, שהובילו לתוצאה של סיום עבודות הפינוי והכיבוי באתר. להסרת מפגע הר הפסולת הבוער מצטרפת הפעילות המאומצת של המשרד להגנת הסביבה, עיריות אשדוד ויבנה ואיגוד ערים אשדוד – חבל יבנה במסגרת תוכנית העבודה הכוללת לצמצום פליטות מזהמים ומפגעי זיהום אוויר באזור התעשייה הצפוני באשדוד.

 

פרסום

על פי נתוני המפל"ס של המשרד להגנת הסביבה, התוכנית כבר הובילה להפחתה של 13% בפליטות לאוויר של חומרים מסרטנים וחשודים כמסרטנים. זאת ועוד, בשנת 2023 הורחבה בעשרות אחוזים כמות בדיקות הפתע שהמשרד ביצע בארובות המפעלים ביחס לשנים הקודמות. 27 ארובות נבדקו בבדיקות פתע, 6 מפעלים נדרשו בסקרי ריח ונפתחו 8 הליכי אכיפה בשל הפרות שנמצאו.

 

הפיקוח והבקרה של המשרד ואיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה על רמת פליטת המזהמים לאוויר מהמפעלים, מתבצעים באמצעות סיורים מתואמים וסיורי פתע, בדיקות תקופתיות לצד בדיקות פתע בארובות המפעלים, התקנת מכשירי ניטור רציף בארובות, ביצוע בדיקות לדליפות בלתי מוקדיות, וכן עריכת דיגומים סביבתיים בכדי לבחון את איכות האוויר סביב המפעלים. פעולות האסדרה, הפיקוח והאכיפה הובילו לכך שמפעלים רבים התקינו מערכות ייעודיות לצמצום פליטות מזהמים לאוויר ומפגעי ריח. גם השנה לא נרשמו חריגות מתקני הסביבה בתחנות ניטור האוויר במרחב איגוד הערים.

 

 

המשרד, העיריות והאיגוד ימשיכו להגביר את הפיקוח, להפעיל את סמכויותיהם ולדרוש עמידה בתנאים המחמירים מהמפעלים במטרה לשמור על הסביבה ובריאות הציבור באזור.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים