דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / ירידה בתעריף המים ב-14.5% החל מחודש יוני 2017

ירידה בתעריף המים ב-14.5% החל מחודש יוני 2017

אינדקס חברות וספקים

רשות המים החליטה על הפחתה של 14.5% בתעריף הכמות המוכרת (3.5 קוב לנפש) של צרכני משקי הבית בישראל. ההפחתה תחל מה-1 ביוני 2017 והתעריף החדש יעמוד על 6.54 שקל לקוב מים. הפחתה זו מסכמת הוזלה של כ-30% בתעריפי המים בארבע השנים האחרונות.

פרסום

בהמשך לתיקון 27 לחוק המים שהוביל שר האנרגיה יובל שטייניץ עם יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ דוד אמסלם, שאושר בכנסת בינואר 2017, אישרה היום רשות המים את התעריפים המעודכנים, שמבטאים הוזלת תעריף המים למשקי הבית ולחקלאות. אישור זה מגיע בסיומו של הליך שימוע ציבורי ויכנס לתוקף החל מה-1 ביוני 2017.

ההפחתה בשיעור של 14.5% לצרכני משקי הבית בישראל מתאפשרת בשל השבת התקבולים בגין הפקת מים על ידי מפיקים פרטיים לטובת משק המים. התעריף החדש יעמוד על 6.54 ₪ לקוב מים עבור 3.5 קוב לנפש בתעריף הראשון (כמות מוכרת).

מרשות המים נמסר, כי הפחתה זו מסכמת הוזלה של כ-30% בתעריפי המים בארבע השנים האחרונות, יחד עם רפורמת התאגידים, מאפשרים לנהל את משק המים באופן יעיל המצמצם את העלויות הנדרשות לאספקת שירותי המים והביוב.

בנוסף, תעריפי החקלאות של חברת מקורות יופחתו בכ-20% מ-2.51 ₪ לקוב ל-1.98 בשלב הראשון. בעוד כשנתיים יופחתו התעריפים בעוד כ-10% ל-1.81 ₪ לקוב, ובסך בכל בכ-30%. הפחתה זו בתעריפי המים לחקלאות של צרכני מקורות הינה חלק ממהלך משולב של העברת התמורות בגין הפקת מים, מאוצר המדינה למשק המים.

"מהלך זה הינו חלק מאסדרה כוללת ושלובה של אסדרת כלל התעריפים בגין הפקת מים לבית ולחקלאות והכנסתם תחת קורת גג אחת במועצת רשות המים. גביית התעריפים במועצת הרשות היום נעשתה לאחר עבודה מקצועית מעמיקה שכללה שימועים ציבוריים רבים כמתחייב מצעד משמעותי זה" אומרים ברשות המים.

פרסום

שר האנרגיה דר' יובל שטייניץ, ציין כי על פי התיקון, היטלי הפקת המים בגובה של כ-300 מיליון ש"ח מדי שנה, יחזרו למשק המים, ולא לקופת המדינה כפי שהיה עד כה, ויאפשרו את ההוזלה המתוכננת.

"בזכות התיקון לחוק המים שהובלנו, יוזלו באופן משמעותי חשבונות המים לכלל המשפחות בישראל וההוצאה החודשית של כל משפחה עבור צריכת המים תקטן. אני גאה בתיקון חוק זה, ומודה לחבריי, ח"כ דוד אמסלם שעמל באופן יסודי ומעמיק במשך חודשים, בכדי לאפשר את קידומו של התיקון והוצאתו לפועל לטובת כלל הציבור, וכן ליו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, על מאמציו הרבים ונחישותו לפעול למען התיקון בוועדה", אמר השר שטייניץ.

תיקון 27 לחוק המים משנה את שיטת התעריפים הנהוגה מאז קום המדינה – לפיה חלק מהחקלאים שקבלו את המים ממקורות שילמו 3 ₪ לקוב מים והחקלאים שקיבלו את המים מאגודות המים שילמו 1.04 ₪. משמעות התיקון לחוק – הורדת מחיר המים עבור חלק קטן מהחקלאים, אך מאידך יועלה מחירם עבור מספר גדול יותר של חקלאים.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים