דף הבית / חדשות מים / יום הגנת הסביבה בכנסת

יום הגנת הסביבה בכנסת

בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה הבוקר (ג’) בראשות ח”כ רועי פולקמן, הציג המשרד להגנת הסביבה את תוכנית טכנולוגיות הסביבה של המשרד. בדיון אמר השר, ח”כ זאב אלקין, כי היקף שוק טכנולוגיות הסביבה בעולם הוא עצום, יותר מ-3 טריליון דולר, וב-2025 יגיע ל-6.5 טריליון דולר.

 

“אלו היקפים גדולים מאוד בשוק העולמי”, אמר השר אלקין. “רק סין לבדה בתוכנית החומש שלה תשקיע יותר מטריליון דולר בתחום הסביבתי. למדינת ישראל יש פוטנציאל עצום בתחום הזה. אנחנו מתגאים בכך שמעצמת טכנולוגיה בהמון תחומים, היה הגיוני לחשוב שנהיה כאלה גם בתחום הסביבה, אבל זה לא המצב. מטרת התוכנית שלנו היא לשנות זאת”.

פרסום

 

השר להגנת הסביבה הציג בדיון את האתגרים בנושא פיתוח טכנולוגיות סביבה ובהם: אין מספיק כישרונות ישראלים שעוסקים בתחום; קיים אתגר מרכזי במעבר משלב המעבדה לשלב ההדגמה המסחרית; קיים חסם מימוני וכן חסם רגולטורי; ויש קושי בחיבור לקוחות ממשלתיים ועסקים בעולם.

 

המשרד קידם שינוי רגולטורי על מנת לאפשר יישום טכנולוגיות שטרם נבחנו בקנה מידה תעשייתי  לתקופה מוגבלת ומבוקרת על מנת לשמור על הבריאות והסביבה.

 

יעדי תוכנית מעצמת טכנולוגיות סביבה של המשרד הם: רתימת כישרונות טכנולוגיים; הגדלת מספר המחקרים היישומיים; הגדלת מספר חברות הסטארט-אפ בשלבי פיתוח מוקדמים; הגדלת מספר חברות הסטארט-אפ בצמיחה; ויצירת הזדמנויות עבור הקלינטק הישראלי באמצעות קשרי ממשל.

פרסום

 

יצוין, כי תוכנית זו היא בשיתוף משרד הכלכלה ורשות החדשנות.

 

מעצמת טכנולוגיות סביבה – מצגת

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

תוכנית העבודה של המשרד להגנת הסביבה לשנת 2019 – לעיונכם

הבוקר הוגש לממשלה ופורסם לציבור ספר תכניות העבודה הממשלתי לשנת 2019. מצ”ב בפד”ף הפרק של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *