דף הבית / חדשות מים / ח”כים תקפו את העדר התכנון במשק המים
קרקעות מזוהמות

ח”כים תקפו את העדר התכנון במשק המים

השר אריאל “אנחנו בשנה חמישית של בצורת, למרות 600 מיליון ליטר מים מותפלים אנחנו עדיין בחוסר גדול מאוד, בצפון אנחנו במיוחד בבעיה גדולה מאוד. אנחנו בתאום עם החקלאים הגענו לפני כ-5 חודשים להסכמה לוויתור על מים מרצון, כך קל לנו יותר לנהל את משק המים, אפשר לתת את מה שוויתרו חקלאים למי שחייב. כולם חייבים כמובן אבל יש הבדל בין גידולי שדה לגידולים שנתיים אליהם יופנו המים” – הבהיר שר החקלאות, אורי אריאל בדיון בוועדת הספים בנושא ‘פיקוח ודיווח על ביצוע תקציב משרד החקלאות ופיתוח הכפר’ ולעניין ‘קיצוץ במכסות המים לחקלאות’.

עוד הוסיף השר כי “מה שלא סגור זה הפיצוי על ויתור על מים מרצון, זה סדר גודל של עשרות מיליוני שקלים. זה עבד ב-2009 לשביעות רצון של כולם, המצב החמיר יותר והשתנו האנשים – מי שמנהל את המדיניות בכל המשרדים ובעיקר באוצר. אבקש שהוועדה תפעל בעניין, האוצר מציע במקום לתת 3 ש”ח לתת בערך שקל, זה לא מתקרב להבנה”.

ח”כ גפני: “למה האוצר לא הולך לפי 2009?”

פרסום

תמר, משרד האוצר: “בשנת 2009 היה קיצוץ של 3 שנים בן 100 מלמ”ק, השנה הקיצוץ הוא שנה ראשונה של 20 מלמ”ק. משרד האוצר פועל לפצות ונשמח לסכם את הנושא”.

תמי שור, רשות המים: “המדהים הוא שהקיצוץ קורה רק עכשיו אחרי שנה חמישית של בצורת ברציפות. לשבת פה ולומר שלא השתנה דבר במשך עשור זה שגוי שאין לתאר. אנחנו נמצאים במצב של 650 מיליון קו”ב התפלה. מזג האוויר מטורף, אף תחזית לפני עשור מהיום לא דיבר על רצף שנות הבצורת”.

פרסום

השר אריאל השיב לדברים: “יש את מה שנקרא ועדת השמונה שהרחיבה את האפשרות להשתמש בהסכם המים. ההסכם היה לדברים מסוימים והרחבנו אותו, יש הסכמה ואני מקווה שיצא לפועל. יש שם קרן בסך 180-200 מיליון ש”ח שצבוע לכל חקלאי וחקלאי. בנוסף חתמתי על ועדת ניצן, זה שינוי מהותי בקרקע של החקלאים באדמות הזמניות. זה פתח משמעותי, זה לא תשובה לטווח המידי אלא לטווח הבינוני והארוך”.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

דיווח על זיהום ים קטן ברציף הכימיקלים בנמל חיפה

מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה איתרו הבוקר זיהום ברציף הכימיקלים בנמל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *