דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / חידושים טכנולוגיים כחול-לבן מתוכנית Israel Newtech הוצגו בכנס טכנולוגיות מים בקלינטק 2018

חידושים טכנולוגיים כחול-לבן מתוכנית Israel Newtech הוצגו בכנס טכנולוגיות מים בקלינטק 2018

אינדקס חברות וספקים

בכנס טכנולוגיות מים שהתקיים במסגרת אירועי קלינטק 2018 , הוצגו פרויקטים שמתקיימים במסגרת תוכנית  Israel Newtech, שנועדה להציב את ישראל כמובילה עולמית בתחום טכנולוגיות המים והביוב וכוללת מרכיבים לקידום היצוא ולשיפור וייעול משק המים בישראל.

פרסום

הוצגו פרויקטים אשר בוצעו ומבוצעים במחזור השלישי של התוכנית וכן פרויקטים המתוכננים לביצוע במחזור הרביעי שלה.

בין הפרוייקטים המעניינים שהוצגו בכנס:

  • חברת פרמטר – מיגון ברזי כיבוי אש בתאגיד עין אפק. החברה תציג פרויקט שביצעה בתאגיד עין אפק, למיגון הידרנטים (מוטות כיבוי אש) מפני גניבות מים וחדירת מזהמים. לראשונה יוצג ויושק צמיד דיגיטלי, אותו פיתחה חברת פרמטר, שמולבש על הידרנט ומדווח על החדרת רעלים, בקטריות ועוד, העלולים לגרום למגה-פיגוע במערכת המים העירונית. כמו כן מדווח הצמיד החכם על גניבות מים, שימוש של מכבי אש, טמפרטורה של המים, רעידות אדמה וכו'.
  • חברת קנדו – מערכת לניטור רציף, דיגום וניהול של שפכי תעשיה בתאגיד מי כרמל והצגת פרויקטים שאושרו לביצוע בתאגיד הגיחון ובתאגיד מי אביבים. החברה תציג את המוצר אותו פיתחה, שיכול לזהות מזהמים במים ולשלוח באופן מידי דו"ח למפעל ששפך רעלים באופן לא חוקי. קנדו מספקת פתרון קצה לניהול שפכים בתאגידי מים מכל העולם, על מנת להפחית מזהמים ולהעלות את הערך הכספי של לקוחותיהם. כמו כן היא משלבת חומרה ותוכנה כדי לבצע ניטור מזהמים, אלגוריתמיקה מתקדמת יחד עם כלי ניהול חכמים בזמן אמת. עד כה נמכר המוצר לכ-25 תאגידי מים בארץ, וכמו כן ללקוחות בספרד, אוסטרליה ואנגליה. אחד הלקוחות הגדולים של החברה הוא תאגיד הגיחון (ירושלים), בו נפרסו השנה כ-70 בקרים.
  • חברת קיורפייפ – החברה מיישמתמערכת לתיקון אוטומטי של נזילות בצנרת עירונית ללא צורך בחפירה, בתאגיד הגיחון. המערכת כוללת סדרה של חומרים אשר מוחדרת דרך ברזי כיבוי האש לתוך מקטע מבודד ומשם מוסעת באמצעות לחץ מים לשם תיקון הנזילות שנמצאות בדרך. הפרויקט הושם בהצלחה בשנים האחרונות בתשתיות של תאגיד הגיחון בירושלים, הן במערב העיר והן בעיר העתיקה, שבה הנגישות לפתיחת קווי מים מוגבלת. על בסיס הניסיון הנצבר, חברת קיורופייפ החלה בימים אלה במסחור הפתרון גם עבור שווקי חו"ל באירופה, אמל"ט וכן אפריקה.
  • חברת אקווריוס ספקטרום – מערכת לאיתור דלף מים בצנרת פלסטית בתאגיד מי מודיעין, ופרויקטים שאושרו לביצוע בתאגיד מי אביבים ובתאגיד מי שקמה.

אקווריוס ספקטרום, פיתחה טכנולוגיה המסייעת לתאגידי מים להתמודד עם זליגות מים סמויות המתפתחות בצנרת התת-קרקעית וגורמות לנזק תשתיתי ולאובדן מים. המערכת המבוססת על חיישנים אקוסטיים והידרופוניים קבועים וניידים בשילוב עם תוכנה ייעודית, מאפשרת לתאגידי מים לפעול באופן פרואקטיבי לניטור ובקרה של רשת המים, תוך שימוש במפה ויזואלית ומפורטת המציגה את מיקומי הנזילות בצנרת. התאגידים יכולים לתזמן מראש את עבודות התחזוקה, לעקוב אחר ביצוע פעולות מתקנות ומונעות ולצמצם את רמות הפחת שלהם. כמו כן, הטכנולוגיה מאפשרת להגדיר בצורה טובה יותר את מצב הצנרת על מקטעיה השונים, תוך התבססות על נתונים סטטיסטיים נוכחיים והיסטוריים, מדידות מהירות על הקו ועוד. על בסיס מידע זה התאגידים יכולים לקבל החלטות מושכלות באשר לתעדוף השקעות הוניות בתשתית המים, לגבי אזורים בהם נדרש לבצע החלפות תשתית שעפ"י רוב עלותן גבוהה מאוד (כ-1 מיליון דולר ל-1 ק"מ צנרת).

 

הטכנולוגיה של אקווריוס ספקטרום, המיושמת במקומות רבים בארץ ובעולם, מספקת התראות יומיות אוטומטיות העוזרות לתאגידים לטפל מבעוד מועד בדליפות קטנות בטרם יתפתחו לדליפות גדולות, וכן בכשלים נוספים המתגלים בצנרת וכך לחסוך בעלויות תפעול ותחזוקה. החברה פיתחה ומציעה לשוק שני פתרונות מרכזיים – מערכת ניטור קבועה (AQS-SYS) ומערכת ניידת המתחברת לסמארטפון (iQuarius™), שתיהן מותאמות ליישום בכל סוגי הצנרת (ברזל, בטון, פלסטיק וכו' בקטרים שונים).

פרסום

 

  • חברת ארד – התקנת מד מים אולטרה-סוני ביתי מדגם SONATA בתאגיד מי כרמל. הסונטה, מד מים אולטרסוני מתקדם ומדויק המשלב איסוף נתונים ובקרה לפתרונות ניהול רשת המים של התאגיד. המבנה העמיד והחזק של הסונטה מבטיח יציבות, אמינות ודיוק ברמה גבוהה ולאורך זמן. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת מדידה של כל טווח הספיקה ובכלל זה ספיקות נמוכות מאוד, הופכים את הסונטה לפתרון הטוב ביותר לטיפול בפחת המים(NRW)באופן היעיל ביותר. תאגיד  מי כרמל  התקין כ- 2000 מדי סונטה  במסגרת פרויקט עידוד טכנולוגיות מים של רשות המים , המדים מחוברים למערכת קריאה מרחוק ומנוטרים באופן יומי. במהלך הפיילוט מתבצעת השוואה בין מד הסונטה למדים מכאניים וכן השפעות שונות על אופן פעולות מד המים. נראה כי התוצאות שמתקבלות עומדות בציפיות הן של תאגיד מי כרמל והן של חברת ארד.

 

  • חברת אקוונוס – טיפול מבוסס אצות משולב בתהליך טיפול בשפכים במט"ש אורטל והצגת פרויקט שאושר לביצוע במט"ש מ.א. לכיש. תהליכי טיפול בשפכים הנם תהליכים הדורשים כמויות משמעותיות של אנרגיה לצורך הכנסת חמצן למים. חברת אקוואנוס פיתחה תהליך המשתמש באצות לצורך ייצור חמצן בהסתמך על אנרגית השמש כתחליף לאנרגיה חשמלית. התהליך מפחית את צריכת החשמל לתהליך הטיפול בשפכים בעד 90%. בנוסף על השימוש באצות, שילבה החברה בתהליך גם תהליך של תסיסה אנארובית המאפשרת המרה של החומר האורגאני לאנרגיה מתחדשת בתצורה של ביו גז, שילוב של 2 התהליכים מאפשר הפיכת מט״שים מצרכני אנרגיה ליצרני אנרגיה.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים