דף הבית / חדשות מים / חוק המים אושר

חוק המים אושר

אינדקס חברות וספקים

יו"ר הוועדה ח"כ אמסלם: אני מקווה שהורדת מחירי המים למשקי הבית ולחלק גדול של החקלאים תשפיע גם על יוקר המחיה

 

פרסום

​ועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם אישרה את חוק המים לקריאה שניה ושלישית. 11 הצביעו בעד החוק ו-33 נמנעו (הנמנעים היו ח"כ מיכל בירן, ח"כ איתן ברושי וח"כ אילן גילאון).

 יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם: " אני מקווה שהורדת מחירי המים למשקי הבית ולחלק גדול של החקלאים ישפיע גם על יוקר המחיה. עיבוד הקרקע הוא ערך חשוב. לאחר שעשינו שינוי היסטורי והשווינו את מחיר המים לכל החקלאים, נבחן את ההשלכות על כל הענף, ואם יסתבר שמחיר המים לכולם גבוה מדי, נתקוף את הנושא יחד".

 על פי סיכום של יו"ר הוועדה ח"כ אמסלם, עם משרד האוצר, הוקצו 100 מיליון (50 מיליון בכל שנה, במשך שנתיים, לפיצוי חקלאים שבשל השלכות החוק יאלצו לשנות את הגידולים.

חוק המים בנוסח שהתקבל לאחר כל התיקונים שהכניסו בו חברי הוועדה כולל סנקציות בצורת קנסות למפר החוק ובצורת ערבויות של בעלי רישיון להפקת או אספקת מים. לדרישת ח"כ יצחק וקנין, ממובילי הצעת החוק, הערבות הוגבלה ל5 אגורות לקוב כפול היקף ההפקה. הקנסות הוגבלו ל-100,000 ₪ , ואם מדובר בתאגיד, ל-200,000 ₪.

פרסום

 לבקשת ח"כ חיים ילין תוקם ועדה שתעקוב אחר השלכות החוק, והיא תדווח בכל שנה לוועדת הפנים. הוועדה תמנה נציגי משרד האוצר, החקלאות, רשות המים ושני נציגי חקלאים. ועדה זו גם תקבע מי החקלאים שיפוצו מכספי הקרן שיעמיד משרד האוצר, לפיצוי החקלאים.

 לאחר שהוכנסו כל התיקונים שהח"כים איתן ברושי וחיים ילין דרשו, הוסרו כל ההסתייגויות והצעת החוק אושרה ללא מתנגדים

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים