דף הבית / חדשות מים / הקרן הבין-לאומית לפיצויים על זיהום הים בשמן (IOPC) תחל בתשלום פיצויים בגין זיהום חופי ישראל בזפת

הקרן הבין-לאומית לפיצויים על זיהום הים בשמן (IOPC) תחל בתשלום פיצויים בגין זיהום חופי ישראל בזפת

אינדקס חברות וספקים

בעקבות פניית המשרד להגנת הסביבה בשם מדינת ישראל: הקרן הבין-לאומית לפיצויים על זיהום הים בשמן (IOPC)

פרסום

תחל בתשלום פיצויים בגין זיהום חופי ישראל בזפת

רני עמיר, מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה: "תקרית זיהום חופי ישראל בזפת במהלך פברואר 2021, הוכרה בעקבות מאמצי המשרד על-ידי הקרן הבין-לאומית לפיצוי נזקי זיהום בשמן, כאירוע המצדיק תשלום פיצויים לנפגעים ממנו בישראל. מהלך זה של המשרד להגנת הסביבה מול הנהלת הקרן בלונדון, יאפשר צמצום הנזקים ופיצוי למי שעבד תקופה ארוכה במאמץ מתמשך להחזרת חופים נקיים לציבור"

בעקבות פנייתו של המשרד להגנת הסביבה אל הקרן הבין-לאומית והוכחת התנאים להכרה בקיומו של נזק זיהום כמשמעותו בחוק, החליטה הקרן לשלם פיצויים בגין נזקי הזיהום בשמן (בצורתו כזפת) שנחת בחופי ישראל החל מתאריך ה-17 בפברואר 2021, בהתאם לחוק האחריות לפיצוי נזקי זיהום בשמן.

תשלום הפיצויים נובע מהחלטת הקרן מחודש יולי האחרון, שבמסגרתה החליטו המדינות החברות בקרן פה אחד על פיצוי למדינת ישראל בעקבות אירועי זפת בסערה. הפיצויים ישולמו לכל מי אשר יוכח כי נגרמו לו נזקים ישירים כתוצאה מתקרית הזיהום לאורך חופי הים התיכון בישראל.

על-פי החקירה שערך המשרד להגנת הסביבה, הראיות הנסיבתיות הצביעו על מקור הזיהום שהוא מכלית נפט גולמי בשם Emerald, אשר לפי הניתוח שנערך שפכה עשרות טונות או אף יותר של נפט גולמי במרחק של כ-130 ק"מ מחופי ישראל וגרמה לזיהום החופים בתחילת חודש פברואר 2021. מטבע הדברים לא ניתן היה למצות הליכים מול המכלית ובעליה, אשר התברר, כי נוסף על הזיהום, אינם מבוטחים.

פרסום

משום כך, בחנה ישראל תביעת פיצויים מול הקרן הבין-לאומית לפיצויים על הים זיהום משמן, כאשר טענת ישראל, בתמיכת מנהל הקרן, הייתה כי מדובר בשטיפות מכלי נפט גולמי מאותו מקור, שנשפכו לים ככל הנראה במכוון, בתחילת פברואר 2021.

בהמשך לדרישת המשרד להגנת הסביבה ישולמו פיצויים על נזקי זיהום זה לישראל, ולכל מי שנפגע כתוצאה מזיהום הזפת.

ניתן לפנות לחברת מ. דיזנגוף ושות' נציגויות הקלובים מחלונות הסיטי, או להגיש תביעה מול הקרן הבין-לאומית בקישור הבא: https://did.li/FFrCN

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים