דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / "הסיטו וסגרו מאגרי מים ונחלים בשטחי המועצה"

"הסיטו וסגרו מאגרי מים ונחלים בשטחי המועצה"

אינדקס חברות וספקים

בפגישה עם צוות התכנון של חברת `נתיבי ישראל`, האחראית לתכנון שדה תעופה אזרחי בינלאומי משלים בישראל, דרש צוות התכנון מטעם חברת `נתיבי ישראל` מיישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל: "הסיטו וסגרו מאגרי מים ונחלים בשטחי המועצה"

 

פרסום
פרסום

זאת למרות שטרם התקבלה החלטת ממשלה על מיקומו של שדה תעופה אזרחי בינלאומי נוסף בישראל, ואל מול נתונים שהוצגו, המצביעים על אסון במונחי בריאות, ביטחון, סביבה, חקלאות, כלכלה ועוד. ראשת המועצה האזורית עמק יזרעאל: "המועצה בראשותי פועלת בכל מישור אפשרי פוליטי, אזורי ומקצועי כדי לבטל את האיוולת שנקראת שדה תעופה ברמת דוד".

בפגישה עם צוות התכנון של חברת `נתיבי ישראל` שהתקיימה אתמול (שני), דרש צוות התכנון מטעם חברת `נתיבי ישראל` מהמועצה האזורית עמק יזרעאל לסגור ולהסיט מאגרי מים ונחלים בשטחי המועצה. בנוסף, הצוות ביקש את שיתוף הפעולה של האגודות החקלאיות ביישובים, בהעברת מידע מדויק בנושא.

זאת, למרות שטרם התקבלה החלטת ממשלה על מיקומו של שדה תעופה אזרחי בינלאומי נוסף בישראל. ואל מול נתונים מוצקים וברורים שהוצגו, המצביעים על אסון במונחי בריאות, ביטחון התושבים והתושבות, סביבה, ניקוז, חקלאות, ביטחון מזון, כלכלה ועוד.

בפגישה השתתפו מהנדסי צוות התכנון של חברת `נתיבי ישראל` לתכנון שדה התעופה בראשות מר אמיר סיטבון – סמנכ"ל חברת `נתיבי ישראל`, גורמי מועצה בהובלת ראשת המועצה, יושבי ראש של האגודות החקלאיות ביישובי המועצה, נציגי רשות ניקוז ונחלים קישון, מרכז חקלאי העמק ועוד.

במהלך הפגישה, ראש צוות התכנון של `נתיבי ישראל` הציג תוכניות להסטה וביטול של מאגרי מים בעמק, ש"יפריעו" לדרכי הגישה שאמורות להוביל לשדה המתוכנן. הצוות ביקש את שיתוף הפעולה של האגודות החקלאיות ביישובים, בהעברת מידע מדויק בנושא.

כחלק מהתוכנית לקידום השדה, הוצגו על ידם תוכניות להסטת נחלים, כך שיזרמו ללא ניקוז ובניגוד לתוכנית מתאר ארצית אחרת, המקודמת בימים אלה.

עשרות תושבות ותושבים מטעם מטה המאבק האזרחי הגיעו לבית המועצה בקריאה לאנשי חברת `נתיבי ישראל` שלא להקים את השדה בעמק, בשל המשמעויות ההרסניות והאסון שהדבר ימיט על העמק והאזור כולו, בה בעת, שרשויות הדרום משוועות להקמתו שם.

ראשת המועצה, שלומית שיחור רייכמן, אמרה במהלך הדיון שחברת `נתיבי ישראל` מסרבת לעצור את תכנון השדה בעמק ולבחון את השפעותיו ההרסניות על הביטחון ובטיחות התושבים והתושבות בעמק, הבריאות, החקלאות, הסביבה, מוסדות החינוך באזור, השטחים הפתוחים, הניקוז, מאגרי מים ועוד ועוד. בנוסף, התהליכים המתבצעים לאורך השנים אינם מתנהלים בשקיפות כלפי המועצה והעמק ולא מועבר כל המידע וזאת, בניגוד לכללי מינהל תקין.

בסיום הישיבה, הוחלט על הקמת פורום בהובלת המועצה, של כל האגודות החקלאיות סביב השטח בו מתוכנן השדה. זאת, לבחינת ההשפעה על סגירה והסטה של המאגרים וההשלכות הצפויות מתכנון השדה בעמק.

סוכם כי חברת `יובלי העמק`, רשות ניקוז ונחלים קישון ומפעלי העמק יתכללו מסמך משמעויות בנושא המים, לרבות מאגרים, ניקוז, נתיבי נדידת הציפורים והשפעה על השטחים הפתוחים.

שלומית שיחור רייכמן, ראשת המועצה האזורית עמק יזרעאל: "המועצה בראשותי פועלת בכל מישור אפשרי פוליטי, אזורי ומקצועי כדי לבטל את האיוולת שנקראת שדה תעופה ברמת דוד ופועלת בשיתוף פעולה מלא גם עם שותפינו באגודות החקלאיות ועם מטה המאבק האזרחי. לא ניתן להרוס את העמק שלנו – חבל הארץ הכפרי, אסם התבואה של המדינה.

אנו פועלים בשילוב כוחות עם ראשי רשויות רבים מצפון ומדרום, הקמת השדה בעמק יזרעאל יהווה בכייה לדורות, בעוד שהמיקום הנכון והמתבקש הוא הקמתו בנבטים, וחיזוק הדרום. אנו מברכים ומברכות את כל מי שטרחו והגיעו לפגישה בבית המועצה, הן ממטה המאבק האזרחי והן מנציגויות האגודות החקלאיות של היישובים. כוחנו באחדותנו ויחד נצליח."

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים