דף הבית / הידעת ? / הנדסת מים
הנדסת מים

הנדסת מים

הנדסת מים היא תת-תחום הנדסי של הנדסה אזרחית, העוסק בתכנון ועשייה הנדסית בתחומי המים.

מומחים טוענים כי דווקא המים, המולקולה שמכסה כשני שלישים מפני כדור הארץ, יהיה המשאב הראשון בחשיבותו בעולם, כפי שהיה הנפט בעבר.

עם הגידול המתמיד באוכלוסיית העולם, כך גוברת הדרישה להקמת תשתיות להובלה ולאספקת של המים. כבר כיום כשני מיליארד איש בעולם אינם בעלי גישה למקורות מים ראויים לשתייה.

הנדסת המים היא ענף חשוב מאוד בהנדסה. פיתוחים טכנולוגים בתחום זה הינם רבי ערך, הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית. בעשורים האחרונים, הנגישות למשאב המים עבור אוכלוסיות שלמות בעולם, הופכת לקשה יותר ויותר. על כן, עולה מעמדו של משאב המים בשנים האחרונות. מהנדסי המים עוסקים בפיתוחים טכנולוגים שונים המאפשרים את ביסוסן של תשתיות מים בשלל דרכים

לימודי הנדסת משאבי מים וסביבה

בין הקורסים הנלמדים במסגרת הלימודים הזו ניתן למנות את ‘הידראוליקה’, ‘מכניקה הנדסית’, ‘הנדסת ניקוז’, ‘הידרולוגיה’, ‘כימיה של המים’, ‘מכניקת זורמים’, ‘אוקיינוגרפיה הנדסית’ ועוד.

פרסום

הלימודים נמשכים בין שלוש לארבע שנים ובסיומם מקבלים הבוגרים תואר B.Sc בהנדסת משאבי מים והסביבה.

מהנדס משאבי מים וסביבה

מהנדס משאבי מים וסביבה הוא מהנדס בעל תואר בהנדסה אזרחית המתמחה בבנייה ההנדסית של תשתיות מים למיניהן כמו בריכות ומאגרי מים, משאבות, סכרים, צינורות הובלת מים ואביזרים מנטרי לחץ, נמלים, מתקני התפלת מים, מתקני כיבוי אש (מכניקת זורמים, הידרולוגיה), והן בעל ידע בהנדסת הסביבה ואיכות הסביבה, בידע בתכנון אזורי ואורבני (תכנון רגיש למים) ועוד.

 

פרסום

לימודי הנדסת משאבי מים מתמקדים בהכשרה של כוח אדם  לתחומי טכנולוגיית המים. כיום, הטכנולוגיה הישראלית מוכרת ברחבי העולם, על מנת לשמור על היתרון הטכנולוגי בתחום טכנולוגיות המים יש להעביר הלאה את הידע דרך הכשרה של הדור הבא של אנשי המקצוע.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

לא רק חופים – דרום אמריקה שלא הכרתם

דרום אמריקה היא אחת היבשות המגוונות, המעניינות והצבעוניות בעולם ולכן גם מי שלא חובב חופים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *