דף הבית / חדשות מים / המשרד להגנת הסביבה מפרסם את עיקרי תוכנית העבודה השנתית שלו ל-2022

המשרד להגנת הסביבה מפרסם את עיקרי תוכנית העבודה השנתית שלו ל-2022

אינדקס חברות וספקים

משבר האקלים, שיקום ושימור מערכות טבעיות, מהפכת המיחזור ומעבר לכלכלה מעגלית, שיפור מצב הסביבה בחברה הערבית וחיזוק הסטנדרטים והתאמתם לסטנדרטים בין-לאומיים – המשרד להגנת הסביבה מפרסם את עיקרי תוכנית העבודה השנתית שלו ל-2022

פרסום

 

 

היום (א') מתפרסם ספר תוכניות העבודה הממשלתי, המציג מידי שנה לציבור את תוכניות העבודה של משרדי הממשלה ויחידות הסמך. תוכניות העבודה נכתבות בהתאם למתודולוגיה ממשלתית אחידה המופיעה במדריך התכנון הממשלתי.

 

המשרד להגנת הסביבה מציג בספר הממשלתי את עיקרי תכנית העבודה שלו בחמשת נושאי המיקוד של המשרד: מאבק במשבר האקלים; שיקום ושימור מערכות טבעיות; מהפכת המיחזור ומעבר לכלכלה מעגלית; שיפור מצב הסביבה בחברה הערבית; וחיזוק הסטנדרטים והתאמתם לסטנדרטים בין-לאומיים. בכל אחד מהנושאים, מציג המשרד את היעדים העיקריים, וכן את מדדי התוצאה עבורם, המשימות והתפוקות המרכזיות.

 

מדברי השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, בספר תוכניות העבודה של המשרד להגנת הסביבה: "מעולם לא הייתה חשיבות גדולה כל כך למשרד להגנת הסביבה כמו בעידן הנוכחי. אנחנו בעיצומם של שני משברים שמאיימים לא רק על הסביבה, אלא על הקיום האנושי על פני כדור הארץ: משבר האקלים ומשבר המגוון הביולוגי והכחדת המינים. עם זאת, כגודל המשבר, כך גם גודל ההזדמנות. המפתח לעמידה באתגרים שאנו נכונים להם נעוץ בעבודה צמודה עם משרדי הממשלה האחרים ושאר הרשויות; בשיתוף מלא של הציבור ובשקיפות, שכן תחומי האחריות של המשרד להגנת הסביבה נוגעים באופן יום יומי בחייהם של כל אחד ואחת מאיתנו; ובעבודה מבוססת מדע והעמקת בסיס הידע המדעי של ההחלטות אותן אנו מקבלים. האתגר שלפנינו עצום, ואין לנו ברירה אלא להצליח יחד, למעננו ולמען הדורות הבאים".

 

פרסום

מדברי מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, בספר תוכניות העבודה של המשרד: "תוכניות העבודה של המשרד להגנת הסביבה נכתבו מתוך ראיה ארוכת טווח – היכן מדינת ישראל צריכה להיות מבחינת ביצועיה הסביבתיים בעוד כעשור, ומה הפעולות הנדרשות כבר השנה כדי להבטיח עמידה ביעדים. בנושא משבר האקלים בפרט, הפעולות שינקטו בעשור הקרוב הן קריטיות לצמצום פליטות ולמניעת ההשפעות ההרסניות הצפויות משינוי אקלים. ישראל נמצאת בגבול קו המדבריות, בנקודה חמה (hotspot) לשינויי האקלים ולכן מוטל עלינו להיערך לשינויים באופן המיטבי היום כדי להבטיח את חוסנה הכלכלי והחברתי של המדינה בטווח הרחוק".

 

לתוכנית העבודה של המשרד להגנת הסביבה ל-2022: https://did.li/fA2YH

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים