דף הבית / חדשות מים / המשטרה הירוקה פתחה בחקירה פלילית כנגד איגוד ערים דרום שרון מזרחי

המשטרה הירוקה פתחה בחקירה פלילית כנגד איגוד ערים דרום שרון מזרחי

אינדקס חברות וספקים

בשל הזרמות שפכים גולמיים ללא היתר לנחל הירקון: המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פתחה בחקירה פלילית כנגד איגוד ערים דרום שרון מזרחי

פרסום

 המשטרה הירוקה שיגרה זימון ראשון לחקירה בנושא ובהתאם לממצאים, יוחלט על זימון מעורבים נוספים

בשל הזרמות שפכים גולמיים מתמשכות ממאסף השפכים של איגוד ערים דרום שרון, המזהמות את אגן נחל ירקון, ובהמשך להתרעות ולזימון לשימוע שנשלחו בנושא לאיגוד ולמנהליו, המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פתחה בחקירה פלילית. עובדי ומנהלי האיגוד זומנו למחר לשימוע וחקירה, ובהתאם לממצאי החקירה יוחלט על המשך ההליכים.

בנוסף, המשטרה הירוקה קנסה ותקנוס את התאגיד בסכום המקסימלי לפי החוק של 6,000 שקל, על כל יום שבו מוזרם ביוב, ומתכוונת להמשיך בהטלת קנסות על התאגיד, כל עוד ההזרמה והזיהום נמשכים.

קודם לכן השבוע, ונוכח המשך זיהום אגן נחל ירקון, זומנו מנהלי האיגוד לשימוע דחוף במחוז המרכז של המשרד להגנת הסביבה. השימוע אמור היה להתקיים ביום ב' השבוע, אולם נציגי האיגוד הודיעו כי לא יוכלו להתייצב לשימוע מטעמים שונים. במשרד הוחלט לפיכך לא להמתין עוד ולפתוח בחקירה זו באופן מיידי, שמטרתה איתור הגורמים האחראיים לזיהום הקשה שנגרם לנחל והפסקת המפגע לאלתר.

פרסום

יובהר כי מדובר בנושא סביבתי חמור: האיגוד החליט באופן חד צדדי לבצע הזרמות שפכים גולמיים לרשות הרבים ולנחל הירקון, אף שהחשיבות בשיקומו ובשמירה על ניקיונו ידועה לו היטב. בפעולה זו מסכן האיגוד את הציבור ואת בריאות, והמשרד להגנת הסביבה רואה זאת בחומרה ועל כן יצא לחקירה פלילית זו.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים