דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / המכרז להקמת מתקן התפלה בגליל המערבי.

המכרז להקמת מתקן התפלה בגליל המערבי.

אינדקס חברות וספקים

פורסמו מסמכי המיון המוקדם במכרז פומבי להקמה ותפעול של מתקן התפלה, בספיקה של 100 מיליון מטר קוב מים לשנה באזור הגליל המערבי.

ועדת המכרזים הבין משרדית להתפלת מי-ים המורכבת מנציגי משרד האוצר, משרד האנרגיה ורשות המים, בראשות איציק מרמלשטיין, מנהל יחידת תשתיות ופרויקטי PPP באגף החשב הכללי במשרד האוצר, פרסמה את מסמכי המיון המוקדם במכרז פומבי להקמה ותפעול של מתקן התפלה, בספיקה של  100 מיליון מטר קוב מים לשנה באזור הגליל המערבי.

פרסום

המכרז מפורסם בהמשך להחלטת ממשלה מחודש יוני 2018, אשר אישרה תכנית אסטרטגית להתמודדות עם תקופת הבצורת הרצופה שפקדה את משק המים בשנים 2013-2018.

החשב הכללי, רוני חזקיהו: ״בשבוע שעבר אישר קבינט הדיור את התכנית הסטטוטורית להקמת מתקן התפלה בגליל המערבי, לאחר כעשור שבו פועלת המדינה לאישור התכנית. המתקן במיקום זה חיוני למשק המים ויבטיח את המשך אספקת המים התקינה לאזור בעתיד. אנו ממשיכים ליישם את החלטת הממשלה להקמת מתקני ההתפלה, והפרויקט יתווסף לשורה ארוכה של פרויקטי תשתית המקודמים בימים אלו בחשב הכללי במסגרת תכנית ״תשתיות 2030״, בין היתר בתחומי התחבורה, אנרגיה ופסולת״.

מנכ״ל משרד האנרגיה, אודי אדירי: ״הקמת מתקן ההתפלה בגליל המערבי הוא חלק מיישום התוכנית האסטרטגית להתמודדות עם תקופות בצורת עתידיות ומצטרף לפרויקטים נוספים שיחזקו את אמינות אספקת המים לצרכנים. מהלך זה יאפשר למשק להיערך בצורה ראויה לעלייה בביקושים ולפחיתה אפשרית בגשמים בעתיד, מה שמהווה בשורה חשובה לציבור בישראל״.

פרסום

מנהל רשות המים, גיורא שחם: ״מתקן ההתפלה שיוקם בגליל המערבי הוא בשורה לתושבי צפון הארץ ולמשק המים בישראל, והוא יספק מים לאזור הסובל ממחסור חמור שבשל שינויי האקלים – רק ילך ויגבר, ובמידת הצורך יוכל לתגבר גם את הכנרת. על אף שמי הגשמים האחרונים שיפרו את מצב המים, המציאות בארץ ובתוכה שינויי האקלים וגידול האוכלוסייה,  מחייבת את הקמת מתקן ההתפלה שיצטרף לשורה של מתקני התפלה שהוקמו לאורך שנים במדינה ומאפשרים אספקה תקינה של מים לציבור בישראל״.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים