דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / המים לחקלאות בזמן המלחמה

המים לחקלאות בזמן המלחמה

אינדקס חברות וספקים

ביום ב' 27/11/2023 נערך בועדת הכספים של הכנסת דיון חירום ביוזמת מים לישראל (האגודה של אגודות המים החקלאיות) והשדולה החקלאית. בדיון, בו השתתפו חברי כנסת, נציגי רשות המים, משרד החקלאות משרד האוצר, חקלאים ועוד, עלו  נושאים של משק המים בחירום ובשגרה לאור המלחמה וכחלק מהשינוי הנדרש בסדרי העדיפויות של המדינה והיחס שלה לחקלאים, לחקלאות ולהתיישבות.

פרסום

בישיבה הוצגו ההקלות שניתנו בתחום המים עד לסיום שנת 2023 וכן דרישותינו להמשך  ובהם:

  • הקפאת תעריפי המים לחקלאות על כל סוגיהם לכל שנת  2024 .
  • קביעה כי לא יחולו קנסות על צריכת המים לחקלאות מעבר להקצאות.
  • תעריפי השפד"ן – הפחתה מיידית של התעריף למחיר של 1 ₪ למ"ק, על בסיס כלל הסעיפים שהועלו במסגרת הדיונים שנערכו ברשות המים בנושא.
  • תעריפי מי קולחים – הפחתה למינימום (עלות הון והולכה בלבד(.

בנוסף התקיים דיון בנושא אזורים בהם אין  מי קולחים והצורך למתן מענה לשימוש במים שפירים במחירים שיאפשרו קיום חקלאות באזורים אלו.

איתן ברושי, יו"ר מים לישראל: "חלק גדול מהחקלאות מתקיימת לאורך קווי הגבול ובצמוד להם. אין חקלאות שהיא חלשה בשגרה וחזקה במלחמה. הגיע הזמן שהמדינה תגיד מה היא רוצה מהחקלאות ומהחקלאים כמו שברור למדינה מה היא רוצה בתחום הביטחון והחינוך. ייאמר לזכות רשות המים שהיא החליטה בתקופה האחרונה החלטות טובות, אך הן רק לחצי שנה. אנחנו מבקשים שההחלטות יהיו בתוקף עד לסוף שנת 2024, על אחת כמה וכמה שאנחנו לא יודעים מתי תסתיים המלחמה"

איתן ברושי ואורי דורמן הודו לחברי הכנסת שקידמו את הדיון ואת יו"ר הוועדה על הדיון על תמיכתו בחקלאות.  

פרסום

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני סיכם את הישיבה וקבע, תוך שבועיים, לקבל תשובה האם יש הסכמות בנושאים שעלו בדיון בין רשות המים משרד האוצר משרד החקלאות, התאחדות חקלאי ישראל ומים לישראל  והודיע כי במקרה שלא יגיעו הצדדים להסכמות הוא יזמן דיון נוסף ובמידת הצורך יוביל לחקיקה על מנת לחזק את החקלאות וההתישבות .  

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים