דף הבית / מים ובריאות / הזמנים טובים לשתיית מים

הזמנים טובים לשתיית מים

יש זמנים טובים לשתיית מים. כחצי שעה לפני כל ארוחה מומלץ לשתות לפחות כוס מים אחת. הסיבה לכך היא הגנה על הדופן הפנימית של הקיבה. רירית הקיבה עשויה ברובה המוחלט ממים. אם יש מחסור בגוף במים מתכווצת הרירית בקיבה, יש פחות הגנה על דופן הקיבה וסיכון גבוה יותר להתפתחות כיב קיבה. כשאנחנו שותים, עוברת כחצי שעה עד שמים אלה מגיעים דרך מחזור הדם גם לרירית הקיבה.
גם כשעתיים וחצי לאחר כל ארוחה מומלץ לשתות לפחות כוס מים אחת. אחרי האוכל הגוף משתמש בהרבה נוזלים לצורך תהליך העיכול. לכן, אם לא נשתה מספיק הדם יהפוך לצמיגי יותר. לעומת זאת, לא רצוי לשתות בזמן האוכל, כי השתייה תדלל את מיצי העיכול ותפחית את יעילותם.

מלבד זאת – וזו אולי ההמלצה החשובה ביותר – חשוב לשתות בכל פעם שמרגישים צמאים. לגוף מנגנונים מאוד רגישים ומדויקים לחוש בחסר של מים. חסר קל ביותר של נוזלים גורם לשפעול מידי של מרכז הצמא במוח ושל מנגנונים המשפיעים ישירות על הכליות ופותחים תעלות הסופגות את המים ולא נותנות להם להיות מופרשים בשתן.

פרסום
Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק?

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק? כיצד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *