דף הבית / חדשות מים ואיכות סביבה / האוצר מקדם רפורמה להקמת תאגידים אזוריים

האוצר מקדם רפורמה להקמת תאגידים אזוריים

אינדקס חברות וספקים

האוצר מקדם רפורמה להקמת תאגידים אזוריים

פרסום

במסגרת הרפורמה המוצעת, תשתיות הביוב ומתקני הטיפול בו, שפזורים ברחבי ישראל, יחולקו בין עשרה מרחבים, וינוהלו בידי חברות ביוב שיפוצלו מתאגידי המים האזוריים

מה שלא הצליחו לקדם במשק המים – ינסו משרד האוצר ורשות המים ליישם לפחות במשק הביוב. במסגרת הצעת חוק ההסדרים הקרובה מקדם אגף התקציבים במשרד האוצר רפורמה מבנית, שבמסגרתה יוקמו תאגידי ביוב אזוריים, תוך מיזוג הגופים הפעילים כיום בתחום.

במסגרת הרפורמה המוצעת, תשתיות הביוב ומתקני הטיפול בו, שפזורים ברחבי ישראל, יחולקו בין עשרה מרחבים, וינוהלו בידי חברות ביוב שיפוצלו מתאגידי המים האזוריים. כל חברת ביוב תספק שירותי טיפול בשפכים והולכתם בתעריפים מפוקחים, שייקבעו על ידי מועצת רשות המים.

כיום מחויבים כל מועצה מקומית או תאגיד מים וביוב לטפל בשפכים של תושביהם. מציאות זו יצרה כשלים רבים, בין היתר מכיוון שהשקעות בביוב הן עתירות הון ושטח, והתאגידים שקמו לצורך הטיפול בכך לא היו מסוגלים להתמודד עם הדרישות ההנדסיות, הפיננסיות והטכנולוגיות הנוגעות לטיפול בשפכי תעשייה.

פרסום

לאור זאת, הרפורמה מציעה לחלק את הטיפול בשפכים בין תאגידי מים וביוב גדולים מספיק — בעיקר אלה העירוניים — לבין "חברות ביוב משותפות", שיתַאגדו תחת קורת גג אחת את הטיפול בשפכים שקיים היום בכמה תאגידים אזוריים.

באופן דומה, קיוו במשרד האוצר וברשות המים לצמצם את מספר תאגידי המים במשק — 53 — לכ–15 תאגידים אזוריים בלבד, תוך ניצול היתרון לגודל והפחתת התקורות של התאגידים המרובים. עם זאת, וחרף עמדת הגורמים המקצועיים, בגיבוי מבקר המדינה, מסוכל מהלך המיזוג בידי מרכז השלטון המקומי והדרג הפוליטי.

http://www.themarker.com/dynamo/1.3019484

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים