דף הבית / מאמרים ומחקרים / בקרת שאיבה ומילוי בתעריף עומס וזמן (תעו"ז) בתחנות שאיבה ומאגרי מים על ידי בקר אולטרסוני

בקרת שאיבה ומילוי בתעריף עומס וזמן (תעו"ז) בתחנות שאיבה ומאגרי מים על ידי בקר אולטרסוני

אינדקס חברות וספקים

גיא נחום – חב מגטרון בע"מ

פרסום

 הנהוג כיום בתחנות שאיבה הינה מערכת בקרה אולטרסונית המודדת את מפלס השפכים \ המים בתחנה ובנוסף בקר מתוכנת PLC עם כניסות דיגיטליות לבקרה על פעולת המשאבות (כגון חום מנוע ,חוסר זרימה ).

בקרי הגובה האולטרסוניים הסטנדרטיים מבצעים תורנות רגילה של משאבות (מפעילה כל פעם משאבה אחרת) , או תורנות חכמה שבה תופעל המשאבה שעבדה הזמן הקצר ביותר או מספר הפעמים הנמוך ביותר.

הנהוג גם בתחנות שאיבה אלו הנם הפעלה\הפסקה של ציוד השאיבה ללא כל התחשבות בשעות שיא\שפל.

חברתPULSAR  העולמית פיתחה והשיקה לאחרונה את מערכת ה  ZENITH 140  – בקר גובה אולטרסוני למדידת מפלס ובקר (PLC) מתוכנת במערכת אחת עם תכנות זמני תעו"ז.

מערכת זאת מאפשרת שילוב של מדידת מפלס בשיטה האולטרסונית ובנוסף מספר רב של פונקציות בקרה נוספות החוסכות את הצורך בבקר PLC בו משתמשים היום.

יישום נוסף הכלול במכשיר הינו עבודה לפי תעריף התעו"ז (תעריף לפי עומס המערכת וזמן הצריכה) ,זהו למעשה תעריף היוצר קשר ישיר בין המחיר שמשלם הלקוח לבין עלויות יצור החשמל ואספקתו, כפי שהן משתנות בהתאם לשעות היממה, לימי השבוע ולעונות השנה.

ה ZENITH 140   משנה את משטרי הפעלת המשאבות בהתאם לשעות ותעריפי תעו"ז(מותאם לעונות השנה). המערכת מבצעת ריקון של בור השאיבה  לקראת המעבר בין תעריף זול ויקר כך שבעת כניסתו של התעריף היקר – הבור יהיה ריק לחלוטין .

כאשר יש צורך לשאוב כשהבור מלא והחשמל יקר, השאיבה תהיה לפרקי זמן קצרים עד חזרה לזמן בו תעריפי החשמל זולים שנית. (היות ותעריפי החשמל גבוהים ומשתנים בהתאם לשעות היום ועונות השנה ) – את הדוגמא הנ"ל ניתן לראות בגרף התחתון כאשר שעות השיא הינם בין 16:00 ל 19:00 .

שימוש בתעו"ז מהווה חיסכון כספי ,כמו גם הפחתת עומס על מתקני הפקת החשמל הפרטיים של מפעלים או גם

של חברת חשמל ולירידה בהפסקות חשמל עקב צריכה מוגברת.

ל ZENITH140  שבע כניסות דיגיטליות אשר מבקרות על פעולת המשאבות ע"י משוב ממפסק זרימה \ אל חוזר \מגוף וכדומה . כמו כן ניתן לכוון זמן השהייה של הפעלה והפסקת המשאבה ,השהיית הפעלה בהפסקת חשמל ועוד…, תכונה החוסכת את התקנתם של הטיימרים בלוח החשמל של התחנה.

ניתן גם לבצע מעקב על זמני שימוש ומספר הפעלות עבור כל משאבה ובנוסף בדיקת יעילות עבור כל משאבה , תכונה נוספת החוסכת את התקנתם של מוני שעות עבודה לכל משאבה .

התצוגה הינה תצוגה גדולה ומוארת,טקסטואלית עם הודעות על הפעלת והפסקת המשאבות ו\או תקלות.

למערכת שש יציאות ממסרים (קיים דגם עם 10 יציאות ממסרים) + יציאה אנלוגית מבודדת (20ma~4) ותקשורת 232RS , ישנם אופציות לתקשורות מסוג MODBUS\PROFIBUS  .

 

לאחרונה הותקנו בארץ בהצלחה ולשביעות רצון הלקוח מספר מערכות מדגם זה בתחנות שאיבה באזור ירושלים .

התקנות אלו חסכו ללקוח זה את השימוש בבקר PLC נוסף וכתוצאה מכך לוח חשמל קטן יותר ומורכב פחות וגם עלות נמוכה יותר בחישוב הכללי של עלות->תועלת.

תכנות היחידה אינטראקטיבי קל ונוח כמיטב המכשירים של חברת PULSAR .

פרסום

ניתן להגדיר גם מספר נסיונות התנעה למשאבות ולאפס את רשימת התקלות ע"י לוח המקשים ו\או לחצן איפוס חיצוני.

כמו כן תכנות היחידה כלל גם את הגנות חום המנוע של המשאבות והפסקת המשאבה המתאימה במקרה של עליית טמפרטורה במשאבה.

 

חברת פולסר אנגליה היא החברה המובילה בעולם עם 27 נציגויות ברחבי הגלובוס , ביצור מערכות לבקרת משאבות למתקני מים שפירים וביוב המבוססות על מדידת מפלס אולטרסונית.

החברה אף קיבלה לאחרונה את פרס מלכת אנגליה למצוינות בייצוא .

מערכות מתוצרת פולסר מותקנות במאות אתרים בישראל ועובדות לשביעות רצונם המלאה של הלקוחות.

חלקן החליפו מערכות של מתחרים שלא עבדו כראוי.

יתרונן הגבוה של המערכות בזווית שידור צרה,שידור חזק וחסינות לרעשים גבוהה במיוחד.

קיים מגוון גדול של רגשים לטווחים החל מ- 3 מ  ועד  40 מ לנוזלים ומוצקים.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים