דף הבית / חדשות מים / בעקבות אירוע דליפת האמוניה במפעל הגלידות קולורדו בנתיבות:

בעקבות אירוע דליפת האמוניה במפעל הגלידות קולורדו בנתיבות:

בעקבות אירוע דליפת האמוניה במפעל הגלידות קולורדו בנתיבות: המשרד להגנת הסביבה הנחה כי המפעל לא ישוב לעבוד עד שלא יעמוד בכל דרישות היתר הרעלים; המשרד יבדוק את הנסיבות ויפעל בהתאם 

 

בעקבות דליפת האמוניה האל-מימית הבוקר במפעל ייצור הגלידות קולורדו בנתיבות, המשרד להגנת הסביבה העביר הוראות ולפיהן המפעל לא יוכל לשוב לעבוד – עד שלא יתקבל אישור מיועץ קירור מוסמך כי המפעל עומד בכל הדרישות של היתר הרעלים וכי אינו מסכן את הציבור והסביבה. כמו-כן, הנחה המשרד כי צוות החירום של המפעל יהיה בשטח 24 שעות ביממה בכוחות מתוגברים, עד לחזרתו לפעולה.

פרסום

הבוקר בסביבות 8:30, התרחשה דליפת אמוניה במפעל, ובהנחיית המשרד להגנת הסביבה ולאחר מדידת ערכים גבוהים של אמוניה, פונו העסקים באזור ובוצעה סגירת מרחק בידוד ראשוני. צוותי כוחות ההצלה, המשטרה, המשרד ופיקוד העורף נמצאים באזור ופועלים, עד לסיום האירוע.

יצוין, כי בהתאם להיתר הרעלים שהוציא המשרד להגנת הסביבה למפעל, המערכת – שמכילה כ-3 טון אמוניה – מחולקת למקטעים קטנים יותר כדי למזער נזקים בעת תקלה כמו זו. במקטע הדולף יש כ-300 ק”ג ולפי ההערכות, בצנרת נותרו 60-70 ק”ג וקטע זה נאטם.

פרסום

המשרד להגנת הסביבה יבדוק את נסיבות האירוע, ויפעל בהתאם לכלים העומדים לרשותו, לפי הממצאים.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

איגוד ערים כינרת:מברכים את מליאת הכנסת על אישור התיקון לחוק הסדרת הטיפול בחופי הכינרת

איגוד ערים כינרת: מברכים את מליאת הכנסת על אישור התיקון לחוק הסדרת הטיפול בחופי הכינרת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *