דף הבית / מים ובריאות / במהלך הלילה אנו מאבדים מים.

במהלך הלילה אנו מאבדים מים.

במהלך הלילה אנו מאבדים מים. כדאי להתחיל את היום בשתיית שתי כוסות מים, כי זוהי בערך כמות הנוזלים שאנחנו מאבדים בזמן השינה.

, אם נלך לישון כאשר אין לגוף מספיק מים, הדם שלנו יהיה סמיך מידי והוא לא יצליח לספק חמצן בצורה יעילה לכל האיברים בגוף. השרירים, המוח, מערכת הנשימה יקבלו פחות ובמיוחד מערכת העיכול, שצריכה הרבה מאד מים כדי לתפקד במהלך הלילה, תפעל בצורה פחות יעילה והתוצאה תהיה יקיצה פחות איכותית ופגיעה ברמת הערנות במהלך השעות הראשונות של הבוקר..

דבר אחד שאנחנו עושים מתוך שינה זה לנשום. חילוף החומרים (“מטבוליזם” בלעז), שהופך מזון, מים וחמצן לאנרגיה, פולט את החמצן שאת נושמת בתוספת ריבית: לכל שני אטומי חמצן הוא משדך אטום פחמן שמקורו במזון שאכלנו. בנשימה ממוצעת יש כחצי ליטר אוויר, שמתוכו כחמישית היא חמצן, ומתוכה כרבע הופך לדו־תחמוצת הפחמן. זה יותר ממאית גרם פחמן לנשיפה. הכפילי ב־16 נשימות אטיות בדקה ובשמונה שעות בריאות של שינה ונקבל כמעט 100 גרם ללילה.

פרסום
פרסום

וזה לא כל מה שהנשיפה פולטת. הבל הפה מכיל כמות בלתי מבוטלת של אדי מים (כפי שמעידים העננים שמתעבים מול הפרצוף כשקר, והקשר בין המילה “הבל” למילה “מהביל”), וכל נשיפה גוררת איתה כשתי מאיות גרם של מים מהריאות. המכפלה מהפסקה הקודמת תראה שבלילה יבש, שבו איננו שואפים הרבה לחות, אפשר בשקט לאבד ככה עוד 150 גרם.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק?

האם קיים קשר בין חשיפה לזיהום אוויר בזמן ההיריון להיקף ראש קטן של התינוק? כיצד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *