דף הבית / חדשות מים / אישור התוכנית לחיזוק ופיתוח כלכלי-חברתי ליישוב ג'סר א-זרקא בוועדת שרים לענייני החברה הערבית:
צילום - המשרד להגנת הסביבה

אישור התוכנית לחיזוק ופיתוח כלכלי-חברתי ליישוב ג'סר א-זרקא בוועדת שרים לענייני החברה הערבית:

אינדקס חברות וספקים

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, בהמשך לאישור התוכנית לחיזוק ופיתוח כלכלי-חברתי ליישוב ג'סר א-זרקא בוועדת שרים לענייני החברה הערבית:

פרסום

"החלטת הממשלה מאפשרת המשך פיתוח של כפר הדייגים בג'סר א זרקא לטובת התושבים, כך שיהווה עוגן תיירותי ומקור הכנסה לרשות המקומית. תחושת השייכות של התושבים לכפר הדייגים ולמקום עתידה לשמר את הסביבה החופית. ההחלטה נותנת לרשות תמיכה בפינוי פסולת גושית ותאפשר מתן שירות לתושבים בתחום הפסולת, העלאת המודעות והמיחזור ושמירה על רשות נקייה. ההזדמנות כאן כפולה, ולצד הפוטנציאל הכלכלי של היישוב תקודם השמירה על הנחל והחוף"

התוכנית לחיזוק ולפיתוח כלכלי-חברתי של ג'סר א-זרקא אושרה במסגרת החלטת ממשלה 550 לצמצום הפערים בחברה הערבית, שבה נקבע כי תגובש תכנית לפיתוח והעצמה כלכלית של המועצה המקומית, אשר מטרתה להביא לפיתוח הרשות המקומית ולהשגת שיפור משמעותי באיכות החיים של תושבי הרשות המקומית. את ההחלטה הגישה השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, והיא כוללת, לצד נושאי הגנת הסביבה, נושאי רווחה, תחבורה, חיזוק מוניציפלי, שיכון ודיור, תעסוקה, תקשורת, תיירות, חינוך, תרבות וספורט.

במסגרת התוכנית, יתמוך המשרד להגנת הסביבה באיגוד ערים שרון כרמל בסכום של כ-2 מיליון שקל, עבור הקמת מערך לאיסוף וטיפול בפסולת גושית ברשות המקומית. כמו כן, יתמוך המשרד בפעילויות לקידום חינוך בנושא משבר האקלים במערכת החינוך ובקהילה במועצה המקומית. התוכנית קובעת כי המשרד, בשיתוף רשות הטבע והגנים, יפעלו לפיתוח כפר הדייגים ברשות המקומית, אשר עתידה להבטיח פיתוח כלכלי לרשות המקומית.

פרסום

הקידום הסביבתי בתוכנית לחיזוק ופיתוח המועצה המקומית ג'סר א-זרקא, הוא חלק מ"התקאדום הסביבתי", התוכנית לשיפור הסביבה בחברה הערבית של המשרד להגנת הסביבה. תמיכה זו מצטרפת לקולות קוראים נוספים שייעדו תקציבים ונושאי תמיכה ייחודיים ליישובי החברה הערבית, בהם תמיכות לביצוע סקר טבע עירוני, חינוך אקלימי, הפחתת מזיקים תברואיים למניעת התפשטות מחלות זואונוטיות ומזיקים פולשים וניקיון המרחב הציבורי.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים