דף הבית / חדשות השלטון המקומי / אילת משגרת התראה נוספת לחברת קצא"א בעקבות מפגעי ריח וזיהום אוויר

אילת משגרת התראה נוספת לחברת קצא"א בעקבות מפגעי ריח וזיהום אוויר

אינדקס חברות וספקים

ראש העירייה בפני מנכ"ל קצא"א: "התנהלותכם על רקע המקרים האחרונים מעלה ספק גדול באשר למוכנותה התפעולית של חברת קצא"א ליישום הסכם שעתיד להוביל עשרות מכליות נפט בשנה למפרץ אילת ולהגביר משמעותית את תדירות וכמויות אירועי פריקת הנפט במסוף"

בעקבות מפגעי ריח וזיהום אוויר חוזרים ונשנים, שיגר ראש עיריית אילת – אלי לנקרי מכתב נוסף למנכ"ל קצא"א בו הוא מציין, כי זוהי התראה אחרונה לפני נקיטה בצעדי אכיפה מינהליים.
במקביל דורש ראש העירייה מהמשרד להגנת הסביבה לנקוט בצעדי אכיפה כנגד גרימת המטרדים החוזרת ונשנית לתושבי העיר ממתקני חברת קצא"א.

פרסום

חודש לאחר מפגע ריח וזיהום אוויר שנגרם כתוצאה מתקלה במכשיר שריפת אדי הדלק של חברת קצא"א ואשר גרם לתלונות רבות מצד תושבי העיר, שב ראש העירייה ומתריע בפני החברה, כי לא ייתן ידו לחשיפה של התושבים והתיירים בעיר אילת למפגעים סביבתיים ובריאותיים בלתי נסבלים, זאת לאחר שני אירועים נוספים של מטרדי ריח וזיהום אוויר שאירעו בחודש האחרון.

במכתבו דרש ראש העירייה תשובות לגבי אופי התקלות ולגבי ממצאי הניטורים ככל שבוצעו כאלה. עוד דרש ראש העירייה לדעת האם התקלות תועדו כנדרש בהוראות סעיפים ז(2)-(3) לתנאים הסביבתיים לרישיון העסק וכן האם דווחו לכל הגורמים הרלוונטיים במשרד להגנת הסביבה. את כל אלה וכן פירוט הצעדים שבכוונת החברה לנקוט כדי למנוע התרחשות חוזרת של האירועים הנ"ל לו יאושר ההסכם להגדלת שינוע הנפט דרך נמל אילת על ידי הממשלה, ביקש ראש העירייה להציג לו בפגישה שקבע מראש לחודש הבא ואליה הזמין את נציגי החברה.

פרסום

ראש העירייה הדגיש, כי זוהי פנייתו האחרונה בעניין זה וכי התעלמות מפניות העירייה ואי-הצגת הסברים מספקים ופעולות מניחות את הדעת למניעת הישנות אירועי הזיהום האחרונים, תוביל לנקיטה בצעדי אכיפה מכוח חוק רישוי עסקים והסמכות המוענקת לרשות הרישוי המקומית מכוחו, לרבות הליכים לביטול או הקפאת רישיון העסק ו/או הוצאת צו הפסקה מינהלי לפעילות במכלול קצא"א.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר. כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים