דף הבית / חדשות מים / איגוד ערים כינרת:מברכים את מליאת הכנסת על אישור התיקון לחוק הסדרת הטיפול בחופי הכינרת
חוף חלוקים

איגוד ערים כינרת:מברכים את מליאת הכנסת על אישור התיקון לחוק הסדרת הטיפול בחופי הכינרת

איגוד ערים כינרת:

מברכים את מליאת הכנסת על אישור התיקון לחוק הסדרת הטיפול

בחופי הכינרת – לאכיפה ומתן קנסות לפוגעים בחופי הכינרת

פרסום

 

איגוד ערים כינרת מברך את מליאת הכנסת, שאישרה אמש (26.11) בתמיכה של 106 ח”כים, ללא התנגדויות, בקריאה שנייה ושלישית, את הצעת חוק הסדרת הטיפול בחופי הכינרת (תיקון מס’ 3), התשעט-2018.

 

לאישור קדם דיון בשבוע שעבר בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, בראשותו של חכ יואב קיש, אשר אישרה אף היא את נוסח התיקון לחוק.

 

החוק המוצע קובע, כי אדם העובר על הוראת חוק עזר שהתקין איגוד ערים כינרת, צפוי לקנס בשיעור הזהה לעבירה דומה שעבר אדם לפי פקודת העיריות (כיום- 3,600 שקלים חדשים) ובעבירה נמשכת, קנס נוסף בשיעור הקבוע באותו סעיף לעניין עבירה נמשכת (כיום- 160 שקלים חדשים), בעד כל יום שבו נמשכת העבירה ובכך להשיג אחידות בין שיעורי הקנסות שיוטלו על עבירות אלה. כמו כן, התיקון לחוק מוסיף לאיגוד ערים כינרת סמכויות בנושא מניעת מפגעי רעש ויאפשר להשלים את התקנת חוק העזר בנושא מניעת רעש בחופי האיגוד.

 

צביקה סלוצקי, מנכל רשות הכינרת אומר, כי האישור המבורך בכנסת, הינו הכרה בהכרח לשמירה על הכינרת כנכס ציבורי לאומי, בעל חשיבות עליונה וכי החוק יעניק לאיגוד אפשרות לפקח, לאכוף ולמנוע פגיעה בכינרת או בחופיה, בתחומי איכות הסביבה והרעש.

 

פרסום

בדברי ההסבר לאישור החוק נכתב: “חוק הסדרת הטיפול בחופי הכינרת” נחקק בשנת 2008, במטרה “להסדיר את הטיפול בחופי הכינרת בראייה כוללת ואחידה, בהתחשב בהיבטים הייחודיים של הכינרת ולהגביר את האכיפה של חיקוקים שנועדו למנוע ולצמצם את הפגיעה בכינרת” וזאת על ידי ריכוז הסמכויות הנוגעות לניהול הפעילות בחופי הכינרת בידי גוף אחד, הוא “איגוד ערים כינרת” אשר הוקם מכוח החוק.

 

ההפניה לשיעורי הקנסות הקבועים בהוראת העונשין שבפקודת העיריות לעניין עבירה על חוק עזר של עירייה, נועדה להבטיח אחידות בין שיעורי הקנסות שיחולו בשל עבירות על חוקי עזר שיתקין האיגוד לבין שיעורי הקנסות שיחולו בשל עבירות על חוקי עזר של עיריות”.

 

יש לציין, כי בעונת הרחצה האחרונה הוכרזו 15 חופי איגוד ערים כינרת כחופים שקטים”, בהם אסורה השמעת מוסיקה, למען בטיחות הציבור. החלטה זו משכה בחזרה לכינרת משפחות רבות עם ילדים ושינתה את תרבות הנופש בכינרת.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מים-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מים נט

מערכת פורטל מים נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המים ותעשיית איכות הסביבה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

אוקרינה לקראת מהפיכה בתחום המים- ומגיעה לביקור ייעוץ באגודת המים של עמק הירדן

שנת 2019 מסמנת את תחילתה של “מהפכת המים” באוקרינה אשר תעסוק בהפרטת מערכות אספקת מי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *